1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2011, 20:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 2 000
Suci: Mario Novak (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Mario Živković (Vukovar)
Šibenik
Šibenik
Adam Sušac 24' (ag)
1:0(1:0) Varaždin
Varaždin

Sušac za pobjedu Šibenika

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • nedjelja, 31.07.2011.

Novi međusobni dvoboj Šibenika i Varaždina na Šubićevcu bio je vrlo sličan onom lanjskom, a i rezultat je bio identičan – domaćini su slavili s 1:0. No, ovog se puta u ulozi tragičara našao stoper Varaždinaca Adam Sušac koji je u 24. minuti nesretno loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Narančasti su bili bolji u prvom poluvremenu, u drugom su dominirali gosti, ali Blažević je zaključao svoja vrata i Šibenčani su stigli do prve pobjede u novoj sezoni.

Niko Tokić
60'
15
Stipe Plazibat
84'
27
Hrvoje Spahija
87'
Samir Toplak

Prvu su dobru akciju na utakmici izveli gosti: Sačer je pucao iskosa s desne strane, ali lopta je prohujala uz vratnicu. Domaćin uzvraća preko Bačelića-Grgića (koji je igrao ozlijeđen), ali opasnosti za gol Krkleca nije bilo. Nešto kasnije Vuk, bivši igrač Varaždina, dobro je prošao lijevom stranom, ubacio u sredinu, ali obrana gostiju izbacila je ispred Brečevića. Varaždinci uzvraćaju preko Glavine, no i njegov je udarac blokiran. U 22. minuti odlična lopta Vuka za Bačelića-Grgića koji ulazi u gostujući kazneni prostor, ali obrana gostiju nekako ipak uspijeva otkloniti opasnost.

Dvije minute kasnije, u 24. minuti, ključan trenutak utakmice: Bačelić-Grgić izveo je korner, glavom je pucao Brečević, lopta pogađa Varaždinca Sušca i od okvira gola odbija se iza crte za vodstvo domaćina od 1:0. Druga je to utakmica za redom u kojoj je varaždinski stoper zatresao vlastitu mrežu. Sve do kraja poluvremena pravih prilika nije bilo.

I dok je prvo poluvrijeme proteklo u znaku domaćina, početak nastavka pripao je Toplakovoj momčadi. U 55. minuti sjajna prilika: Šafarić je izveo korner, Brlečić pucao glavom, ali Blažević fenomenalno brani. Nakon pritiska Varaždinaca bude se i Narančasti: Bačelić-Grgić oduzima loptu, dodaje Brečeviću koji iskosa s lijeve strane pogađa okvir Krklecova gola. Odmah potom još jedna akcija domaće momčadi: povukao je Blaić, ubacio na drugu stranu za Goluba koji puca, ali udarac mu je blokiran.

U razmaku od dvije minute prijetio je Vugrinec. I dok je u prvom pokušaju udarac glavom bio neprecizan, u drugoj je akciji ljevicom ciljao donji lijevi kut, no, Blažević je još jednom pokazao svoje kvalitete. U 70. minuti zatresao se okvir šibenskog gola: poslije prekida lopta je stigla na 30-ak metara do Sačera koji šalje pravu bombu prema Šibenikovu golu, no, nema izjednačenja, sreća je ovog puta bila na strani domaćina.

Gosti su kako se bližio kraj utakmice ponovno sve konce igre imali u svojim nogama. Pokušao je i Cerovečki, no, preslab udarac. Isti je igrač i u 90. minuti zaprijetio, ovog puta puno opasnije, ali još je jednom odlično reagirao kapetan Šibenika. Domaćin je pokušao tek jednom preko Plazibata poslije solo prodora, odnosno udarcem Bačelića-Grgića koji je pogodio suigrača Tokića. U sudačkoj nadoknadi još su jednom krojači zaprijetili, no, Plazibat, koji je u nastavku ušao u igru, očistio je s gol crte.

S prva tri boda Šibenčani se okreću dvama gostovanjima, protiv Lokomotive i Intera, dok će Varaždinci prve prvenstvene bodove tražiti u domaćem susretu protiv Zadra, ali prije toga čeka ih još i utakmica protiv Dinama iz Bukurešta u Europskoj ligi.

• cimbo01.08.2011. u 08:00
    Ovome Sušcu treba Toplak objasniti da je cilj protivnicima zabijati, a ne sebi.
    cimbo
  • Obrisan korisnik01.08.2011. u 01:38
    Zasto ovdje http://teletekst.hrt.hr/?str=525-01 pise da je Kristo zabio gol??? U momcadi na manageru mi je.... molim odgovor
  • Vilenjak01.08.2011. u 00:43