Thun izbacio Palermo, ispao i Mainz

Mario Glasnović • četvrtak, 04.08.2011.

U ostalim susretima trećeg pretkola Europske lige najviše pozornosti plijeni ispadanje Palerma od švicarskog Thuna. Izdvaja se i visok poraz Željezničara koji je i u uzvratu potpisao kapitulaciju od Maccabija iz Tel-Aviva, a Europsku ligu napušta i Mainz.

Thun je iznenadio Palermo izbacivši ga iz Europske lige. Švicarci su uspjeli i u drugome susretu ostati neporaženi. U Italiji je bilo 2:2, a u uzvratnom susretu Thun je s 1:1 osiguralo plasman i iznenadio talijansku momčad.

Petar Slišković bio je precizan u izvođenju jedanaesteraca koji nisu bili sretni za momčad Mainza. Napadač mlade hrvatske reprezentacije u igru je ušao u posljednjoj minuti regularnog vremena, a njemački predstavnik je nakon 1:1 s rumunjskim Gaz Metanom ispao poslije lutrije jedanaesteraca.

Danski predstavnik Bröndby pobijedio je s 4:2 austrijski Ried. U sjajnoj utakmici prepunoj pogodaka Danci nisu uspjeli proći u sljedeće pretkolo jer je Ried u prvome susretu slavio s 2:0 čime je osigurao prolaz dalje.

Dinamo Tbilisi i u drugome susretu je pokazao razliku u kvaliteti protiv islandskog predstavnika. Nakon pobjede nad Reykjavikom na Islandu i u uzvratnom susretu su pobijedili i potvrdili prolaz. Turski Bursaspor je u posljednjih 12 minuta uspio okrenuti rezultat kod bjeloruskog Gomela. Domaćini su poveli u 41. minuti, ali uraganska završnica turskih nogometaša bila je dovoljna za pobjedu od 3:1 i prolaz.

Mladi reprezentativac Dejan Školnik odigrao je svih devedeset minuta u porazu Nacionala kod Häckena. Švedski predstavnik nije uspio napraviti iznenađenje, nakon poraza od 3:0 u Portugalu, slavili su pred domaćim navijačima, no pobjeda od 2:1 nije bila dovoljna.

Varšavska Legia remijem protiv Gaziantepspora rutinski je osigurala prolaz u sljedeće pretkolo. Poljaci su slavili zahvaljujući minimalnoj pobjedi iz prvog susreta. Ivica Vrdoljak kao kapetan je odigralo prvo poluvrijeme za Legiju i zaradio je žuti karton u 28. minuti. Naš vratar Marijan Antolović cijeli susret odgledao je s klupe.

Rennes je golovima Fereta i Montana pobijedio gruzijski Metalurg i s ukupnim rezultatom od 7:2 zasluženo prošao u sljedeće pretkolo Europske lige. Red Bull Salzburg je s 3:0 pobijedio slovačku Senicu i zahvaljujući pobjedi od 1:0 prije sedam dana osigurao prolaz.

• Obrisan korisnik05.08.2011. u 04:33
    Ljudi moji, u Italiji se namistaju rezultati, kamali nece u BIH.. Dođes na gostovanje, u startu imas igraca manje, domacin dobije penal ili da gol iz zaleđa, ti samo pogledas protivnika i dobijes karton, a on tebi slomi nogu pa ti opet dobijes karton za simuliranje.. Pa onda ti dođes njima u goste... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.08.2011. u 00:57
    željo je bar bolji od dinama dok ih je zajec vodio, podsjećam da je u ovo vrijeme dinamo pod palicom zajeca ispo od istog sheriffa koji je ove godine ispo od želje...
  • Obrisan korisnik04.08.2011. u 22:45
    bih predstavnici standardno kao i svake godine bravo zeljo zivio za nastavak tradicije