Pet golova Vorija nedovoljno za finale

Zvonka Keliš • subota, 06.08.2011.

Aktualni njemački prvak, HSV Hamburg, nije se uspio plasirati u finale Erima kupa. U drugom polufinalu dana bolji je bio TBV Lemgo 38:32.

Momčad Hamburga porazom je započela nastup na Erima kupu u Bremenu. Pred 4 250 gledatelja TBV Lemgo slavio je 38:32. U prvom je polufinalu berlinski Füchse svladao Flensburg 33:27 (14:12). Nedjeljno finale tako donosi susret Lisica s rukometašima Lemga, dok će se HSV naših, Vorija, Duvnjaka i Lackovića, boriti za treće mjesto.

Njemački prvak u utakmici nije mogao računati na Oscara Carléna, Guillaumea i Bertranda Gillea te Michaela Krausa. Lemgo je, pak, zaigrao bez Rolfa Hermanna i Patrika Johanssona.

Iako desetkovani, Hamburžani su odlično krenuli u utakmicu. Već u šestoj minuti stigli su do vodstva 7:2. No Lemgo se tada vraća te već u 17. minuti dolazi do izjednačenja 8:8. Nakon 11:11 u 23. minuti, HSV shvaća ozbiljnost situacije te se počinje buditi. 15 sekundi prije kraja prvoga poluvremena HSV osigurava vodstvo 15:13, kojeg do odlaska na odmor Christoph Theuerkauf smanjuje na 15:14.

Već u prve dvije minute drugoga dijela, Lemgo ponovno okreće rezultat te s dva pogotka prelazi u vodstvo 16:15, dok tri minute kasnije HSV vraća rezultat u svoju korist (18:17). Lemgo se ne predaje te u 44. minuti drži prednost od pet pogodaka (28:23). Do kraja utakmice HSV se uspio tek približiti na tri gola zaostatka, no Lemgo sve mirno privodi kraju te upisuje pobjedu vrijednu finala Erima kupa.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Florian Kehrmann a devet postignutih pogodaka. Najbolji kod HSV-a bili su Marcin Lijewski, Igor Vori, Pascal Hens te Torsten Jansen sa po pet pogodaka.

"Do 7:2 sve smo odlično odradili. Potom smo izgubili nit i napravili previše tehničkih pogrešaka. Nismo htjeli riskirati s ozlijeđenim igračima zbog čega nismo mogli držati ritam igre", izjavio je novi trener Hamburga, Per Carlén, koji će se tako u nedjelju u utakmici za treće mjesto susresti sa svojim bivšim klubom: "Sutra, u utakmici s Flensburgom, igrači će biti još više umorni, ali to moramo proći, takve su pripreme."

Vratar HSV-a, Johannes Bitter, priznao je da je njegova momčad u utakmici mnogo griješila: "Nismo još tamo gdje želimo biti. Ne možemo biti zadovoljni. Napravili smo mnogo pogrešaka koje moramo ispraviti. Sutra želimo bolje odigrati", kazao je Bitter.

Utakmica za treće mjesto na rasporedu je u nedjelju u 14 sati kada će na teren izaći HSV i Flensburg, dok će u finalu u 16 sati zaigrati današnji pobjednici, TBV Lemgo i berlinski Füchse.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507