1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 12.08.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1600
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik)

Dinamo lakoćom do 5:0

S Maksimira:Borna Rupnik • petak, 12.08.2011.

U četvrtom kolu hrvatskog prvenstva Dinamo je potpuno zasluženo nadjačao goste iz Karlovca rezultatom 5:0 i tako dodatno popravio raspoloženje uoči iščekivanog dvoboja u Ligi prvaka...

Matija Štefančić
46'
21
Adis Stambolija
46'
13
Stjepan Kokot
70'
Srećko Lušić

Dinamo je protiv Karlovca odigrao vrlo dobru, uvjerljivu utakmicu u kojoj nije nedostajalo ni dobrih akcija ni atraktivnih poteza koji su izmamili pljesak prisutnih na maksimirskom stadionu. Odobravanjem su popraćeni i kvalitetni i požrtvovni potezi u rijetkim intervencijama Dinamove obrane, pogotovo oni Domagoja Vide.

Karlovac nije često zalazio na Dinamovu polovicu, a tek je u dva navrata u prvom poluvremenu bilo opasno po Ivana Kelavu: u šestoj minuti u rašlje je pucao Igor Novaković, a na korner Željka Kovačevića sredinom prvog dijela ne uspijevaju dovoljno čvrsto reagirati slabo čuvani Tomislav Ivičić i Josip Barišić.

Sve ostalo pripalo je Zagrepčanima, počevši s udarcem glavom Jerka Leke iznad prečke već u trećoj minuti, preko dvije obećavajuće, lijepe akcije Sammira i Matea Kovačića, odličnog slaloma Ante Rukavine do vodećeg pogotka. U 12. minuti Luis Ibanez probio se kroz karlovačku obranu i pucao u suprotni kut, gdje loptu u mrežu skreće Ivan Krstanović.

Nije Dinamo tu stao, Krstanović je još dva puta puca s ruba šesnaesterca pored gola, Kovačić, Rukavina i Tonel pokušavali su iz skoka, a Rukavina se istaknuo i spretnim udarcem sa zemlje u 25. minuti, kada je Igor Lovrić uspio odbiti u korner. Momčad Krunoslava Jurčića dominirala je u posjedu lopte svih 90 minuta, premda joj je u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena ponestalo izrađenih prilika u završnici.

Nastavak je počeo gužvom koju si je prvo stvorio, a potom riješio karlovački vratar Lovrić, no u 51. minuti nije mu bilo spasa. Leandro Cufre utakmicu je odigrao na desnom beku, odlično ubacio, a Milan Badelj - koji je bio upitan zbog ozljede tetive, a ušao je na odmoru umjesto Sammira - precizan je glavom za udvostručenje vodstva.

Dinamo tada više nije imao potrebe nikamo žuriti, no u potpunosti je zadržao kontrolu, a gosti iz grada na četiri rijeke nisu imali znanja i snage krenuti u lov na poravnanje. Požrtvovni Rukavina i Krstanović bili su nadomak trećeg kola u 67. minuti, nakon što je Rukavini poništen gol zbog igranja rukom, a Krstanović je već u idućem ozbiljnom napadu sve napravio dobro osim prebacio Lovrića.

Kako se utakmica bližila kraju, Dinamo si je zaradio i punu podršku s tribina, a nakon nekoliko izglednih situacija pred golom Karlovca u strijelce se u 77. minuti glavom upisao i portugalski branič Tonel, na ubacivanje Jerka Leke s lijeve strane. Nedugo potom uslijedio je i pokušaj mladog Marija Šituma, koji je okončao dobru akciju zamalo nepreciznim udarcem.

Međutim, Šitum je propušteno nadoknadio u 83. minuti, kada je povisio na 4:0 nakon odbijene lopte, a na 5:0 zaokružio je Fatos Beqiraj samo nekoliko minuta poslije, snalažljivo izborenim prostorom i udarcem s petnaestak metara. Beqiraj je priliku dobio u završnici umjesto Ante Rukavine. Kako je Dinamu svašta polazilo za rukom, svoj top u nogama okušao je i Ibanez na samom ulasku u sudačku nadoknadu, no prohujalo je pokraj gola.

Prisutni su navijači Dinamove nogometaše s terena ispratili zasluženim skandiranjem. Jurčićev sastav napunio se još jednom dozom samopouzdanja prije Malmöa i kupio potreban mir za pripremu, a Karlovcu ionako preostaje tražiti bodove u nekim drugim susretima.

• aco07813.08.2011. u 13:25
    tonelu je asistiro badelj a ne leko,a kod gola situma nije reagiro lovric nego stoper karlovca...malo pratite utakmicu a ne pisat gluposti
    aco078
  • Obrisan korisnik13.08.2011. u 08:46
    Odličan rezultat pred euro tekmu!
  • fedorad13.08.2011. u 01:08
    Ma i ja sam reka čim me kala kupit ću pretplatu za Istok i lagano gledat i nervirat se!
    fedorad
  • Obrisan korisnik13.08.2011. u 01:07
    Jbg, tribas bit ufuran u to, to obicno traje 3-4 godine, kasnije te kala... Ja sad odem samo na europske, neman zivaca vise.