1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 13.08.2011, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 2.000
Suci: Ante Vučemilović-Š (Osijek), Igor Krmar (Zagreb), Dario Vrabec (Zagreb)

Mario Glasnović • subota, 13.08.2011.

Nogometaši Cibalije doživjeli su treći uzastopni poraz u hrvatskom prvenstvu. U četvrtom kolu bodove iz Vinkovaca odnijela je momčad Slaven Belupa. Iako je domaća momčad prva povela, gosti su uspjeli okrenuti rezultat i s 4:1 zasluženo pobijedili.

Frane Vitaić
67'

Tomislav Pavličić
72'

Ivan Koledić
78'
Roy Ferenčina

Pred oko 2.000 gledatelja na stadionu u Vinkovcima strateg domaćih Stanko Mršić poslao je nešto izmijenjeni sastav Cibalije, a Roy Ferenčina čvrstim i gustim veznim redom te napadačkim dvojcem Bušić - Benko suprotstavio se vinkovačkoj momčadi.

Domaći su želju za pobjedom pokazali već u prvoj minuti utakmice. S lijeve strane Mladen Bartolović dobro kombinira s Tomislavom Čuljkom koji se našao u izglednoj prilici za pogodak, no njegov udarac nije bio dovoljno precizan i završio je izvan okvira vrata.

Cibalia je povela u osmoj minuti utakmice. Povratnik u vinkovačke redove Tomislav Čuljak izveo je slobodan udarac s oko 40 metara, lopta je dugo putovala i prebacila sve igrače u šesnaestercu, a vratar Rodić krivo je procijenio let lopte i nespretnom reakcijom poslao je loptu u svoju mrežu.

Postignuti pogodak natjerao je domaće nogometaše na ofenzivniju igru jer nakon toga zaigrali su dosta dobro. Imali su nekoliko opasnih naleta iz kojih nisu konkretnije zaprijetili Slaven Belupu, a najbliže pogotku bili su u 14. minuti kada je Mladen Bartolović atraktivno probao postići pogodak, no pogodak "škaricama" 34-godišnjeg napadača spriječio je kapetan Kokalović.

Slaven je brzo izjednačio, u 21. minuti Goran Mujanović s lijeve strane se sjurio prema vratima Cibalije i preciznim udarcem pogodio je za 1:1. Vratar mlade hrvatske reprezentacije, Michael Paradžiković, koji je dobio priliku umjesto Mladena Matkovića, nije mogao puno napraviti u ovoj situaciji.

Mujanović je još jednom zaprijetio nekoliko minuta kasnije. Lijepo se oslobodio svog čuvara i uputio je udarac prema vratima Cibalije, ali umjesto vrata pogodio je svog suigrača Tomislava Bušića.

Silvio Rodić je u 35. minuti pokazao još jednu nesigurnost na ovoj utakmici. Grgić je vraćao loptu svom vrataru koji je, unatoč svojoj izraženoj visini, nije uspio dohvatiti. Lopta je lagano je išla prema mreži, ali na sreću gostujuće momčadi za nekoliko centimetara prošla je pored vrata.

Cibalia je u posljednjih 15 minuta prvog dijela bila dominantnija momčad, imala je posjed lopte, no nije bilo pravih prilika koje bi mogle domaću momčad po drugi put na ovoj utakmici dovesti u vodstvo. Vinkovčani su u prvome dijelu imali sedam kornera koje nisu uspjeli iskoristiti, pa se na odmor otišlo bez pobjednika.

Na samom početku drugog poluvremena vidjeli smo smo nekoliko dobrih prilika. Najprije je u 47. minuti lopta Josip Brezovca prošla pored vratnice, a četiri minute nakon toga Cibalia je zaprijetila preko Mladena Bartolovića.

Najbolju priliku imao je Leon Benko u 55. minuti. Napadač Slaven Belupa izašao je sam pred vratara Paradžikovića, ovaj je pročitao njegove namjere i uspio je obraniti svoja vrata. Benko se iskupio u 63. minuti kada je iskoristio nevjerojatnu pogrešku Marija Lučića i s pet metara pogodio za 2:1.

Gosti su nakon vodstva zaigrali bolje, a uspjeli su postići i treći pogodak. Goran Mujanović probio je desnu stranu i ubacio u šesnaesterac, a na prvoj vratnici našao se Tomislav Bušić koji je povećao vodstvo Slaven Belupa na 3:1.

Četiri minute prije kraja utakmice Josip Brezovec izašao je sam pred vratara Paradžikovića i postavio konačan rezultat ove sjajne utakmice. Slaven Belupo zasluženo je s 4:1 pobijedio Cibaliju u Vinkovcima. Momčad Stanka Mršića doživjela je treći uzastopni poraz u hrvatskom prvenstvu.

• Obrisan korisnik17.08.2011. u 17:09
    ma gore ne može... al zna stanko kako treba dalje!!!! SAMO CIBALIA !!!!
  • Obrisan korisnik15.08.2011. u 20:52
    netko je grdo pogriješio... da li uprava sa kupo-prodajom i pogrešnim procjenama u selekciji igrača... da li trener koji je izgubio konce i autoritet u svlačionici... ili igrači kojima dres kluba više ne predstavlja svetinju za koju se sa terena izlazi ili kao pobjednik ili na nosilima...
  • Obrisan korisnik15.08.2011. u 14:03
    iako je tek 4. kolo proslo ovaj poraz vec govori da ce se cibalija do kraja sezone borit za ostanak, 3 tekme kuci (1 pobjeda,2 poraza) pobjeda u 94 min, poraz od slabasnog intera i busenje od slavena :S
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 17:31
    bit ce to gadna borba za ostanak u 1 hnl........!!!!!!!!!
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 12:21
    nadam se da griješim ali čini mi se da se ljestvica već formirala i da bi tako moglo ostati do kraja jedino će lokomotiva malo pasti ali to je otprilike to.