HSV i RN Löwen love finale

Zvonka Keliš • subota, 13.08.2011.

Druga utakmica u skupini donijela je i drugu pobjedu aktualnoga njemačkoga prvaka. Ovoga puta HSV je bio bolji od španjolskoga Ademar Leona 28:22.

HSV Hamburg - Ademar Leon 28:22 (15:10)

HSV Hamburg: Bitter, Beutler; Hens (8), Jansen (4), Duvnjak (4), Lindberg (3/2), Schröder (2), LackoviĆ (2), Flohr (2), Vori (2), M. Lijewski (1), Schulze, Stumps, Schliedermann

Ademar Leon: Alamo, Losert; Cabanas (5), Garcia (3), Čutura (3), Stranovsky (2), Goni (2), Andreu (2), Montoro (1), Di Panda (1), Baena (1/1), Borges (1), Gonzalez (1), Carou, Caprillo, Ruesga

Osmi Intersport Masters u drugom je krugu grupe A donio susret njemačkoga prvaka, HSV Hamburga, te trećeplasirane momčadi španjolskoga prvenstva, Ademar Leona, našega Venia Loserta. Iako se utakmica igrala tek dva put po 25 minuta, obje su momčadi dobro zagrizle. Međutim, u dobro ispunjenom Sindelfinger Glaspalastu branitelj naslova, HSV, u konačnici je slavio nad Ademar Leonom 28:22.

Španjolci su puno bolje ušli u utakmicu te su do osme minute imali prednost od tri pogotka. Nakon time-outa njemačka se momčad ipak priobudila te je uz pomoć pet pogodaka kapetana Pascala Hensa u potpunosti preokrenula rezultat. Vrhunski pogodak Hensa potom je dao točku na i kako prvome dijelu tako i cijeloj utakmici. Hens je, naime, preko cijeloga terena dobacio loptu Stefanu Schröderu koji je lovi u zraku te postiže predivan pogodak za kraj prvoga dijela. Konačno, Hamburg na odmor odlazi s vodstvom 15:10.

U drugom dijelu HSV potpuno kontrolira utakmicu. Iako se Ademar Leon nije predao, HSV je uvijek pronašao odgovor i rješenje za sve akcije njegovih rukometaša. Španjolci su se ipak u posljednjim minutama utakmice uspjeli približiti na samo tri gola zaostatka (22:25), no, to nije bilo dovoljno da ugroze konačnu pobjedu Nijemaca.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Hens s osam postignutih pogodaka. Torsten Jansen i Domagoj Duvnjak zabili su, pak, po četiri gola. Najbolji kod Ademar Leona bio je Cabanas s pet golova.

U drugoj utakmici grupe A, TV Großwallstadt uvjerljivo je svladao TV Bittenfeld 35:18. Rhein-Neckar Löwen slavio je, u grupi B, nad HBW Balingen-Weilstettenom 28:21. Napeto je bilo u drugom susretu grupe B u kojemu je danski Kolding pobijedio njemački Frisch Auf! Göppingen, našega Dalibora Anušića, 22:21.

Treći i posljednji krug po skupinama donosi konačne rasplete. HSV Hamburg će u utakmici s TV Bittenfeldom tražiti svoju kartu za finale, a istu će u grupi B, RN Löwen pokušati uloviti preko Göppingena.