Kempa kup pripao gladnim Lavovima

Zvonka Keliš • nedjelja, 14.08.2011.

U reprizi prošlogodišnjega finala Intersport Mastersa Rhein-Neckar Löwen osvetio se Hamburgu za poraz te slavio 27:23. Kempa kup tako je ove godine završio kod njemačkih Lavova.

HSV Hamburg – Rhein-Neckar Löwen 23:27 (11:13)

HSV Hamburg: Bitter, Beutler; Vori (4), Lindberg (4/1), M. Lijewski (4), Duvnjak (2), Jansen (2), Lacković (2), Flohr (2), Hens (2), Schröder (1), Schulze, Stamps, Schliedermann
Trener: Per Carlen

Rhein-Neckar Löwen: Svensson, Fritz; Gensheimer (9/4), Müller (9), Groetzki (3), Schmid (2), Gunnarsson (2), Roggisch (1), Šešum (1), Bielecki, Lund, Ruß, Dippe
Trener: Gudmundur Gudmundsson

Branitelj naslova Intersport Mastersa, HSV Hamburg, ove je godine titulu morao predati prošlogodišnjem finalistu Rhein-Neckar Löwenu. U napetom finalu Lavovi su bili bolji od njemačkoga prvaka 27:23.

Malo finale, točnije, utakmica za treće mjesto donijela je njemačko-španjolsku borbu. Frisch Auf! Göppingen se suprotstavio Ademar Leonu, odnosno, Daliboru Anušiću. Na koncu treće mjesto osvajaju Nijemci slavljem 23:22 (11:13).

Hamburg je u pravo finale krenuo pomalo zadržano. U prvim minutama utakmice Schmid i Gensheimer poveli su Lavove do 3:1. Nakon 12 minuta igre Hans Lindberg smanjuje prednost RN Löwena na 5:6, dok nekoliko minuta kasnije kapetan Hens preokreće rezultat na 9:8 za HSV. Unatoč agresivnoj obrani, Lavovi nisu imali rješenja ni za odličnoga Igora Vorija, dok Henning Fritz s druge strane uspješno brani udarac Müllera. Do odlaska na odmor RN Löwen ipak odlazi u vodstvo, a uz pogodak Müllera uz zvuk sirene osigurava konačnih 13:11 u prvome dijelu.

Napeto je bilo i u drugom djelu utakmice kada na vratima HSV-a Bittera uspješno zamjenjuje Beutler. Uz njegovih pet obrana u prve tri minute HSV se približava na 15:16, a za potpuno izjednačenje promašuje Blaženko Lacković. Nakon što su Lavovi digli svoju prednost na +2, Schröder to ponovno smanjuje za ponovni priključak Hamburga. Müller i Gensheimer kontrama uništavaju i posljednje nade njemačkih prvaka, kojima ni minuta odmora nije bila dovoljna da srede svoje glave. Konačno, RN Löwen odnosi pobjedu u finalu te osvaja Kempa kup.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Gensheimer i Müller s devet postignutih pogodaka. Najbolji kod Hamburga ponovno je bio Vori koji je zajedno sa Lindbergom i Marcinom Lijewskim zabio po četiri pogotka. Duvnjak i Lacković su u porazu svoje momčadi sudjelovali sa po dva gola.

Trener HSV-a, Per Carlen, ukupno je gledajući bio zadovoljan nastupom svoje momčadi na Intersport Mastersu: "Problemi u završnici utakmice nisu ništa neobično za ovu fazu priprema. U narednim tjednima do samoga početka sezone još ćemo dosta raditi. Sveukupno sam zadovoljan nastupom svoje momčadi ovoga vikenda", izjavio je Carlen.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507