1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 19.08.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Dražen Fejer (Bjelovar)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Lokomotiva i dalje neporažena

Iz Maksimira: Maj Gašparac • petak, 19.08.2011.

Lokomotiva i Rijeka otvorili su peto kolo Prve hrvatske nogometne lige svojom utakmicom na Maksimiru. Susret je završio bez pogodaka, a tim rezultatom nezadovoljniji će biti nogometaši Lokomotive koji su bili bolja momčad.

Utakmica između Lokomotive i Rijeke završila je rezultatom 0:0. Na Maksimiru su strijelci bili neefikasni, a remijem zadovoljniji mogu biti riječki nogometaši.U prvom poluvremenu nije se moglo vidjeti mnogo dobrog nogometa, a nešto je dinamičniji bio drugi dio, no niti u njemu nije bio pogodaka.

Nakon početnog ispitivanja snaga,Lokomotiva je ubrzo uspostavila kontrolu na terenu i prva zaprijetila dalekometnim pokušajima Ivana Peke i Matea Poljaka, no vratar Rijeke Robert Lisjak bez poteškoća je zaustavio njihove udarce.

Unatoč dominaciji, Lokosi nisu uspjeli doći do konkretne prilike za postizanje pogotka, a pred kraj poluvremena probudila se Rijeka koja je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i opasno zaprijetila. Dobro je pucao Antonini Čulina iz slobodnog udarca s 30 metara, a njegov pokušaj zaustavio je vratar Lokosa Romeo Mitrović.

Drugo poluvrijeme velikom prilikom otvorila je Lokomotiva. Domagoj Antolić izbio je sam pred Lisjaka, laganim udarcem ga prebacio, no loptu je na putu prema mreži zaustavio riječki branič.

Lokosi su imali veliku prigodu za postizanje pogotka u 65. minuti kada je nakon kornera Nino Bule neometan uputio udarac iz velike blizine, no njegov pokušaj završio je visoko iznad okvira gola. Desetak minuta kasnije pokušao je i Marcelo Brozović udarcem s ruba kaznenog prostora, ali to Lisjak lagano hvata.

U 82. minuti pokušala je udarcem iz daljine Rijeka, no taj pokušaj Mitrović je odbio u korner. Do kraja susreta zaprijetio je ozbiljnije i Ivan Peko, ali nije uspio naći put do mreže Rijeke. Pri samom kraju utakmice, do vodstva su mogli stići gosti. Nakon udarca iz kuta u skoku je bio najviši Duje Baković i pogodio vratnicu.

• whitewidow20.08.2011. u 07:47
    po meni rijeka nije imala srece u realizaciji jer je pogodila dvije vratnice dok lomotiva nije imala ozbiljnog suta samo neke pokusaje izvana
    whitewidow
  • Obrisan korisnik19.08.2011. u 23:32
    a sporne situacije, zar ih nitko nije vidio
  • Obrisan korisnik19.08.2011. u 23:19
    @zgliboti - izvrsna opaska! bio sam na utkamici i doista je bilo zbunjujuće za pratiti...
  • zgliboti19.08.2011. u 22:23
    Nije mi jasno kako sudac dopusti da igraju u sličnim dresovima,jedni su plavi,a drugi plavo bijeli(na leđima skroz plavi)
    zgliboti
  • Obrisan korisnik19.08.2011. u 22:22
    Nisam htio reć prije da ne ispadnem glup,al bio sam 95% siguran da će ova utakmica završit 0:0,jer tako je skoro svaka domaća tekma Lokomotive završila prošle sezone,gosti se zatvore a Lokomotiva se boji napasti i igra na sigurno...