1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 19.08.2011, 20:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 2000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Goran Pataki (Đakovo)

Lovro Štrbinić • petak, 19.08.2011.

Nogometaši Slaven Belupa nastavili su s dobrim izdanjima u novoj sezoni 1.HNL te su danas na svom travnjaku s 3:2 porazili zaprešićki Inter. Koprivničani su poveli 3:0 golovima Bušića, Poljaka i Mujanovića, a potom su Šćrbec i Yankep postavili konačni rezultat.

Armand Dubois Yankep
46'
9
Arber Abilaliaj
71'
10
Ivan Blažević
71'
Ilija Lončarević

Slaven Belupo je odličan početak sezone i gostujuću pobjedu u Vinkovcima nadogradio s još jednom domaćom pobjedom. Ovaj put je poražen Inter, a u prvom dijelu je 2500 okupljenih gledatelja na stadionu u Koprivnici moglo gledati pravu nogometnu poslasticu. U nastavku je kvaliteta igre malo pala, ali ukupni dojam je i više nego zadovoljavajući.

Prve minute dvoboja u Koprivnici nisu dale naslutiti da je pred gledateljima prava nogometna poslastica. No, nakon početnog ispitivanja snaga Bušić je u 5. minuti u mrežu pospremio odličan ubačaj s lijeve strane i doveo Slaven Belupo u vodstvo.

Odmah potom, samo minutu poslije, mogao je poravnati Oršić, ali je njegov udarac, baš kao i onaj Jančetića četiri minute kasnije, otišao pored gola. Nakon toga pritisnuo je ponovno domaćin, a nakon pokušaja Benka i obrane Santinija došlo je do povećanja vodstva.

U 12. minuti dosuđen je slobodan udarac za Koprivničane na nekih 20 metara od gostujućih vrata, a loptu je uz lijevu vratnicu u mrežu poslao Poljak. Uslijedila je opasna akcija Mujanovića koja je završila s dva udarca Brezovca. Prvi je završio na okviru gola, dok je drugi otišao malo pokraj.

Probudio se tada i Inter, a Oršić je opasno zaprijetio udarcem s distance. Ipak, umjesto smanjenja vodstva ponovno su se obradovali domaći navijači. U 28. minuti je Mujanović iskoristio nešto lošiju reakciju Šarića, uzeo loptu i nakon tunela je poslao iza Santinija za velikih 3:0.

Gledatelji su u tim trenucima uživali u odličnom rezultatu, ali i igri koja je plijenila pažnju. Ipak, malo nemira u domaću ekipu unio je pogodak Šćrbeca šest minuta prije kraja poluvremena. Sjajno je igrač Intera reagirao u kaznenom prostoru domaćin, svom čuvaru gurnuo loptu kroz noge i potom je poslao ispod Rodića za smanjenje na 3:1.

U međuvremenu su prijetili Bušić i Benko, a u prvoj minuti sudačke nadoknade u odličnoj prilici našao se Oršić. Izbjegao je zaleđe, no s pet metara udaljenosti od domaćih vrata nije najbolje reagirao i ta je prilika otišla u nepovrat. Na odmor se tako otišlo s prednošću od dva pogotka za Slaven Belupo.

U drugom dijelu igra se malo primirila, a Inter je preuzeo inicijativu tražeći još poneki pogodak. Nisu uspjeli stvoriti neku izgledniju priliku i kako je utakmica odmicala tako su domaćini bivali sve sigurniji u svoje vodstvo. Ipak, miran nije bio Ferenčina koji je sredinom drugog poluvremena isključen zbog prigovora sucu.

U 70. su lijepo kombinirali Poljak i Brezovec, ali ubačaj u kazneni prostor uhvatio je Santini, a pet minuta poslije malo je na ubačaj zakasnio Benko. Slaven je u tim trenucima kontrolirao dvoboj, a Inter nije mogao tako tečno kombinirati na sredini terena. U 86. je nakon trka Mujanovića Benko ponovno bio malo prekratak te je propustio poslati loptu u praznu mrežu.

Dvije minute nakon toga ipak su nogometaši kluba iz Zaprešića došli do pogotka. Uvidjevši da nema smisla previše kombinirati Yankep je oprobao udarac s distance, a on je bio točan i precizan te je Rodić po drugi put na ovoj utakmici morao vaditi loptu iz mreže. U posljednjih nekoliko minuta više nije bilo promjena iako su gosti stihijski krenuli u napada, pa je tako Slaven Belupo upisao treću pobjedu u ovoj sezoni.

• Obrisan korisnik20.08.2011. u 15:07
    Imao je Slaven odlične prilike, to ne mogu poreči. Real i Barca nikad nisu odigrali tak dobro poluvrijeme. Ali lagan pobjeda je moguća samo ako ti je protivnik ne opasan
  • Gips20.08.2011. u 10:58
    baci pogled na tablicu,zabrinost ce nestati
    Gips
  • Shadowfax20.08.2011. u 09:10
    Prvo poluvrijeme je bilo odlično i nije samo Inter promašival prilike, ako si gledal utakmicu. Drugo poluvrijeme katastrofa Slavena, prvi udarac prema vratima tek nakon 25 minuta nastavka. Zatvorili se da čuvaju razliku, pa kaj bude iz kontre, bude. Vojnovićev sprint kod izmjene me oduševil, taj... [više na forumu]
    Shadowfax
  • Assassin5520.08.2011. u 00:26
    Svaka čast dečkima, najbitnije je da su nova 3 boda tu, ali ipak malo zabrinjava činjenica da su nakon ekspresnih 3:0, stative i još nekoliko dobrih šansi, dobili 2 gola i crveni karton.
    Assassin55
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 00:14
    Kakva lagana pobjeda??? Zbog interovih promašaja u prvom poluvremenu i jalavoj igri u drugom domaćin je došao do pobjede. Nikako zbog bolje igre domaćih