Göppingenu naslov, Koprani otišli ranije

Mihaela Bradovski • subota, 20.08.2011.

Rukometaši Göppingena pobjednici su Istria handball cupa za 2011. godinu. U utakmici protiv CO Zagreba upisali su svoju treću pobjedu, a zanimljivost dana je kako niti jedan susret nije završio nakon 60 minuta igre. Za razliku od novog prvaka i Zagreba koji su na parketu bili do 48. minute, utakmica između Poreča i Cimosa nije niti odigrana...

Poreč - Cimos Koper 10:0 (b.b.)

Nezadovoljni suđenjem u utakmici drugog kruga Istria handball cupa rukometaši slovenskog Cimosa danas se nisu pojavili na parketu i odmjerili snage s Porečom. Organizatorima su svoju odluku o ranijem povratku u Koper najavili u petak kasno navečer kada su se i odjavili iz novigradskog hotela, no sve do posljednjeg trenutka organizatori nisu isključili mogućnost promjene mišljenja.

No utakmica koja je bila zakazana za 13 sati ipak nije odigrana. Momčad koja će ove sezone zaigrati u Ligi prvaka ovim je potezom bacila sjenu na napore domaćina turnira da od njega naprave respektabilno međunarodno natjecanje. Koprani su Novigrad napustili zbog nezadovoljstva suđenjem u utakmici s njemačkim Göppingenom. Susret u kojem su vodili veći dio vremena izgubili su rezultatom 29:28.

CO Zagreb - Göppingen 17:19

Hrvatski prvak susret s njemačkim sastavom započeo je bez Ivana Balića, Davida Špilera i Manuela Štrleka. Jedina minimalna prednost koju je CO Zagreb postavio bila je ona iz treće minute pri rezultatu 2:1. Pogodak Josipa Valčića brzo su arhivirali napadači Göppingena koji su u narednih osam minuta napravili seriju od pet pogodaka. Zagrebov post prekinuo je upravo strijelac njegova posljednjeg pogotka, Josip Valčić, no osim približavanja na 5:7 stanje na semaforu nije se drastično promijenilo.

Završni poredak

Istria handball cup 2011.

1. Frisch Auf! Göppingen 6
2. CO Zagreb 4
3. Poreč 2
4. Cimos Koper 0

I dok je Zagrebaše s tri pogotka predvodio Valčić, u momčadi Göppingena posebno je raspoložen bio stopostotni Pavel Horak sa šest pogodaka u prvom dijelu. Najveći zaostatak momčad Ivice Obrvana imala je u 27. minuti kada prednost na +6 diže Schubert. Zagreb je do kraja uspio napraviti 2-0 seriju, pogotke su postigli Horvat i Josip Valčić i na odmor se otišlo se rezultatom 13:9 za Nijemce, ali i isključenjem Gojuna.

Zagrebov zaostatak očitao se i u statistici gdje je postotak točnosti udaraca iz igre bio uvjerljivo na strani sastava Velimira Petkovića. Osim toga i Göppingenovi su vratari bili uspješniji, 36 posto obrana nasuprot 19 hrvatskog prvaka.

Četiri pogotka razlike Göppingen je imao i u 40. minuti kada je u trenutku njihova dvostrukog isključenja Horvatov sedmerac obranio Rutchmann, a zatim se na drugoj strani za 18:13 u strijelce upisao Schöne. Na ulasku u posljednjih 15 minuta dvoboja Zagreb je smanjio na -2, no nakon 17 minuta i 26 sekundi igre u drugom dijelu utakmica je završena na inzistiranje oba sastava. Zbog vlage u dvorani oba su sastava strahovala od ozljeda na skliskom parketu te je CO Zagreb nakon dva uzastopna osvajanja naslova ove godine morao prepustiti pehar pobjednika Nijemcima.

Trofej za prvo mjesto primio je kapetan Göppingena Enid Tahirović ujedno i najbolji vratar ovogodišnjeg izdanja Istria cupa. Pavel Horak osvojio je nagradu za najboljeg strijelca turnira dok je najboljim igračem proglašen Marko Kopljar.