Ante Zovko • nedjelja, 21.08.2011.

Posljednja Dinamova prepreka za ulazak u Ligu prvaka, Malmö, oporavila se od poraza u Maksimiru upisavši domaću prvenstvenu pobjedu.

Švedskom prvaku ne ide ove sezone. Na domaćem terenu upisao je tek devetu pobjedu u 19 utakmica protiv GAIS-a, a sve to morao je učiniti i s igračem manje.

Ivo Pekalski doveo je Malmö u vodstvo u četvrtoj minuti, a u 54. je isključen. U 64. izjednačio je Wanderson. Pobjedu domaćinu ipak osigurava Yago Fernandez u 88. minuti.

Malmö gotovo sigurno neće obraniti naslov prvaka. Trenutačno se nalazi na devetoj poziciji. Vodeći Helsingborgs ima 18 bodova više.

Uzvratna utakmica doigravanja za ulazak u Ligu prvaka igra se u utorak, 23. kolovoza u 20:45 sati.

Malmö: Melicharek, Vinzents, P. Jansson, Fernandez, Ricardinho, Hamad (od 86. Malm), Figueiredo, Pekalski, Albornoz, (od 68. Durmaz), D. Larsson, Rexhepi (od 58. Aubynn).