Pobjeda protiv Kine za kraj

Ante Dubravac • nedjelja, 21.08.2011.

Hrvatska košarkaška reprezentacija u sklopu priprema za Europsko prvenstvo koje će se igrati u Litvi nastupala je na turniru u Londonu koji je zaključila pobjedom nad Kinom rezultatom 83:53.

Nakon uvodne dvije pobjede protiv Srbije i Velike Britanije, te dva poraza od Australije i Francuske izabranici Josipa Vrankovića upisali su treću pobjedu i s pozitivnim omjerom završili pripremni turnir u Londonu. Osim Damjana Rudeža koji nije ni putovao u London Hrvatska je cijelu utakmicu igrala bez Krunoslava Simona i Marka Tomasa.

Posljednji susret pripremnog turnira u Londonu našoj reprezentaciji je donio utakmicu protiv Kine koja je u četiri utakmice upisala isto toliko poraza. Nakon uvodnih nekoliko minuta prve četvrtine Hrvatska radi seriju od 8:0 i bez većih problema prednost održava do kraja četvrtine koja je završila rezultatom 17:12.

Vezane vijesti

U drugu četvrtinu Hrvatska ulazi bez Marka Popovića koji je osjetio probleme s gležnjem koji na sreću nisu bili ozbiljniji. Četvrtinu otvaramo serijom 5:0 te po prvi puta dolazimo do dvoznamenkaste prednosti koja se održava do pred sam kraj četvrtine kada koncentracija popušta. Najbolji pokazatelj je prekršaj Markote sekundu prije isteka vremena koji je omogućio Kinezima da s tri slobodna bacanja dođu na 35:31.

U drugom poluvremenu naši reprezentativci ulaze puno koncentriranije i skoro četiri minute ne dozvoljavaju Kinezima da postignu pogodak što rezultira s prednosti 44:31. Za razliku od druge četvrtine Hrvatska stečenu prednost održava do kraja pa se u zadnjih deset minuta ulazi s prednosti od +16.

I u posljednju četvrtinu Hrvatska ulazi s čvrstom obranom pa prvi koš primamo nakon nešto manje od četiri minute, u trenucima kada je prednost već na +25. U zadnjih pet minuta utakmice izbornik Vranković je priliku dao i Vrkiću koji se upisao i u strijelce. Konačnih 83:53 označilo je da Hrvatska turnir u Londonu završava na trećem mjestu.

• Obrisan korisnik22.08.2011. u 09:43
    partizanovac....pa eto, ja se sjećam da su pobijedili baš vas srbe na OI 2004. u ateni i tako vas bacili u borbu za 9. mjesto. a na kraju ste tamo bili tek 11. ako se ne varam;)
  • Obrisan korisnik22.08.2011. u 02:51
    ono sto sam vidio u pvom poluvremenu nikako nije dobro.. vodilo se samo zato sto su kinezi bili losi a ne zato sto smo mi nesto posteno odigrali..
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 20:56
    PRESTRAŠNO! Izbornik kuka da mu fale Simon i Rudež!? Za Planinića i Banića nije bilo mjesta a ovaj klaun od izbornika (klaun je i predsjednik saveza) kuka za ovom dvoicom prosječnih košarkaša. Na žalost na prvenstvu će trebati igrati sa 12 igrača a mi ćemo imate 8 donekle kvalitetnih što će biti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 20:13
    bravo, bravo,samo nije mi poznato je li kina nekog pobijedila u zadnjih 50 godina
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 19:04
    oooooooo jesmo i sredili čovječe 83:53 moglo je bit i manje samo da je Draper bio malo bolji u obrani.