1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 26.08.2011, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Goran Pataki (Đakovo)

Ante Dubravac • petak, 26.08.2011.

U šestom kolu Prve HNL nogometaši Intera iz Zaprešića na svom terenu su dočekali goste iz Zadra i slavili su rezultatom 2:0. Strijelci za domaćina bili su Filip Šćrbec i Sandro Ugrina.

Goran Todorčev
66'
4
Luka Batur
73'
19
Sandro Ugrina
84'
Josip Ivančić
74'
16
Ibrahim Hajdini
74'

Dalibor Zebić

Momčad Ilije Lončarevića ugostila je ekipu Zadra koja je u dosadašnjem tijeku prvenstva bila na tri gostovanja i sa svih se vraćala kući neporažena. Ipak, Inter je uspio prekinuti taj niz gostiju i nanijeti im prvi ovosezonski gostujući poraz.

Kako se i očekivalo od susjeda na tablici prvih dvadesetak minuta susreta proteklo je uglavnom u izjednačenoj igri na sredini terena. Unatoč angažmanu i borbenosti koju su prikazali igrači vratari obje momčadi nisu imali potrebu pokazivati svoje sposobnosti.

I nastavak prvog poluvremena pružio je vrlo sličnu igru obje momčadi tako da malobrojni gledatelji u Zaprešiću nisu imali prilika za veće uzbuđenje. Zbog velike vrućine i sparine koja ovih dana vlada cijelom Hrvatskom u 25. minuti sudac je na kratko prekinuo utakmicu i omogućio igračima da se osvježe uz aut liniju.

U 40. minuti domaćin dolazi u vodstvo od 1:0. Lijepu kontru Intera završava Filip Šćrbec koji sa osam metara pogađa mrežu Antonija Ježine i postavlja rezultat s kojim se otišlo i na odmor.

Drugih 45 minuta oba trenera su otvorila s istim igračima koji su i počeli utakmica. U 53. minuti pokušaj Zadrana, ali centaršut s lijeve strane odlazi previsoko za sve igrače. Nekoliko minuta kasnije slična situacija na drugoj strani, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

U 58. minuti velika sreća za domaću momčad, nakon gužve pred golom Intera gosti pogađaju vratnicu. Zadar nastavlja s napadima u želji da dođe do izjednačenja pa tako u 69. minuti slobodan udarac za goste s dvadesetak metara izvodi Mršić, ali udarac odlazi visoko preko gola. Novu priliku za Zadar imao je Luka Begonja, ali se u ključnom trenutku ne snalazi najbolje.

U jeku napada gostiju u 88. minuti Inter preko Sandra Ugrine dolazi do drugog pogotka i potpuno rješava utakmicu u svoju korist. Iduće prvenstveno kolo Interu donosi gostovanje u Karlovcu, dok će Zadar u Stanovima dočekati Rijeku.

• Obrisan korisnik26.08.2011. u 23:37
    svi se zale kako nemaju sirinu,kako imaju samo 13-15 igraca,a u intera svako kolo neki novi igraci.svaka cast
  • Obrisan korisnik26.08.2011. u 22:38
    poraz je tu,ali me raduje igra Zadra,vidi se da to više nije ona preplašena momčad od lani,opstanak ne bi trebao biti upitan
  • ttt200826.08.2011. u 22:15
    Kao i uvijek, škrt izvještaj sa Interovih tekmi Ništa o Santinijima, ništa o tome kako su ovo Ugrini prve minute u prvoj ligi, ili npr. o tome kako je Batur bio na probi u zadru al ga nisu potpisali a sad je ušao kao zamjena umjesto Gulića koji se ozlijedio, al ni o tome ništa....