1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 27.08.2011, 20:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.000
Suci: Mario Zebec, Premužaj, Hudika (svi Varaždin)

Nikola Vlahović • subota, 27.08.2011.

U šestom kolu Prve HNL Karlovac je gostovao u Koprivnici kod Slaven Belupa. Farmaceuti su od prve minute zagospodarili terenom i sasvim zasluženo došli do nova tri boda. Gledatelji su u prvih 45 minuta vidjeli dva gola, a u nastavku se mreža gostiju tresla još jedan put...

Hrvoje Sunara
46'
11
Matija Štefančić
59'
28
Boris Kutleša
76'
Srećko Lušić

Pribojavao se trener Karlovca gostovanja u Koprivnici, a pokazalo se da strah nije bio bez razloga. Naime, od prve minute Slaven Belupo je agresivno krenuo prema golu Karlovca i to mu se isplatilo već u devetoj minuti. Slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo je Stjepan Poljak, lopta je dodirnula nekoga pred golom gostiju te je prevarila vratara Karlovca. Igrači Srećka Lušića u prvih 15 minuta nisu se uspjeli sastati s loptom.

Nova prilika za Farmaceute ukazala se u 18. minuti, a u glavnim ulogama bili su Poljak i Bušić. Slobodan udarac iz kosa izveo je Poljak, iz prve je tukao Bušić, međutim, udarac bivšeg napadača Hajduka prohujao je pored desne vratnice. Vratar Karlovca, Vedran Beblek, ponovno je morao spašavati svoj gol u 27. minuti.

Nekadašnji igrač Varaždina i Dinama, Josip Brezovec, silovito je tukao, lopta je letjela prema rašljama gostujućeg gola, ali Beblek se dobro ispružio i obranio njegov udarac. Međutim, u 33. minuti Beblek je bio ponovno matiran. U kaznenom prostoru Karlovca srušen je Brezovec, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator za 2:0 bio je Leon Benko.

Prvu ozbiljniju priliku Karlovac je imao tek u 36. minuti, a ona je došla nakon pogreške domaće obrane. Loptu je tada prihvatio Andrea Ottochian i sjajno tukao, ali Silvijo Rodić je uspio obraniti njegov udarac. U drugo poluvrijeme ponovno bolje ulaze igrači Slaven Belupa, a Lušić je morao u svlačionici ostaviti Bebleka jer se ozlijedio pa je na vrata gostiju stao iskusni Hrvoje Sunara.

Utakmica je bila riješena u 54. minuti kada su Farmaceuti zabili treći gol. Naime, Sunara je obranio jedan udarac, ali je na odbijenu loptu najprije došao Bušić i lagano je poslao iza nemoćnog Sunare. Treći gol skroz je demotivirao momčad s Korane koja nije imala nikakvu ideju kako bi mogla zaprijetiti razigranim domaćinima.

Slaven Belupo nije posustajao nego je tražio još jedan gol pa je tako u 75. minuti još jednom pucao Brezovec, ali je veznjak i ovaj put bio neprecizan. Do kraja utakmice nije bilo više golova te su igrači Slaven Belupa sasvim zasluženo došli do uvjerljive pobjede. Farmaceuti su ostvarili treću pobjedu u nizu, a sa nova tri boda došli su u sami vrh prvenstvene ljestvice. Karlovac je pokazao da ima dosta problema ove sezone te je pred Srećkom Lušićem, ili nekim drugim trenerom, puno posla ove sezone.