Posljednja pobjeda Hamburga prije derbija

Zvonka Keliš • utorak, 30.08.2011.

Povodom obilježavanja dana Hamburgovih fanova, njemački je prvak u dvorani ugostio danski Kopenhagen. U svojoj posljednjoj utakmici priprema rukometaši Hamburga stigli su do pobjede 28:25.

Završetak priprema nije mogao proći bolje za rukometaše Hamburga koji su poseban dan svojih fanova obilježili novom domaćom pobjedom. Pred 3568 gledatelja u sportskoj dvorani Hamburg poražen je danski Kopenhagen 28:25.

Odlična pobjeda tek je uvertira u ono što slijedi večeras, točnije, u veliki dvoboj njemačkoga Superkupa u kojem se sastaju prvak i viceprvak Njemačke, odnosno, HSV Hamburg i THW Kiel.

Hamburg u prijateljsku utakmicu s Kopenhagenom nije dobro startao te je tako nakon prvih sedam minuta gubio 5:4, međutim, igrači Pera Carlena brzo to izjednačuju na 5:5 te nakon 15 minuta igre već drže prednost od četiri pogotka (11:7). Do odlaska na odmor svoju su prednost samo još dodatno podigli na 16:12.

U nastavku utakmice Hamburg je djelovao koncentrirano te je uz čvrstu obranu i dobru igru u napadu odmah povisio svoju prednost na 18:12. U prvih osam minuta drugoga dijela HSV svojim protivnicima dopušta da zabiju tek jedan pogodak pa se tako u 38. minuti na semaforu ističe rezultat 20:13. Gledatelji bivaju sve zadovoljniji pa tako atmosfera u dvorani biva sve bolja. Pred kraj utakmice Martin Stumps zabija za 28:24 i svoj prvi domaći pogodak, dok rukometašima Kopenhagena preostaje tek smanjiti konačni rezultat na 28:25.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je kapetan Pascal Hens sa šest postignutih pogodaka. Igor Vori i Hans Lindberg dodali su po pet golova. Najbolji kod Kopenhagena bio je Mikkel Hansen sa sedam pogodaka.

Rukometaše Hamburga večeras u 20:15 sati očekuje prva prava borba za naslov ove sezone. Naime, na početku rukometne sezone njemački će se prvak, ujedno i branitelj naslova Superkupa, suprotstaviti njemačkom viceprvaku. Tako će HSV i Kiel već večeras pružiti prvi veliki derbi sezone.

Prijateljska utakmica:
HSV Hamburg - AG Kopenhagen 28:25 (16:12)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507