Zebre prejake za Hamburg

Mario Glasnović • utorak, 30.08.2011.

Kiel je pobijedio momčad HSV-a i osvojio njemački Superkup. Zebre su bile bolje od aktualnog prvaka rezultatom 24:23 i tako su vratile naslov pobjednika u svoje vitrine.

HSV Hamburg – THW Kiel 23:24 (14:15)

Olympiahalle München, 9.000 gledatelja

Suci: Bernd Methe, Reiner Methe

HSV Hamburg: Bitter (5 obrana), Beutler (4 obrane); Schröder (1), Duvnjak (3), Jansen (3/1), Lacković (2), Flohr, Vori (1), B. Gille (2), G. Gille, Lindberg (4/2), Stumps, Hens (7), Schliedermann; Trener: Per Carlen

THW Kiel: Omeyer (12 obrana), Palicka; Andersson (9), Lundström (1), Dragićević, Sprenger (1), Ahlm (1), Kubes, Reichmann, Palmarsson (3), Narcisse (1), Ilić (8/4), Klein, Jicha; Trainer: Alfred Gislason

Četrdeset i peta sezona njemačke Bundeslige počela je rukometnim spektaklom u Münchenu. Pred rasprodanom dvoranom Olympiahalle u glavnom gradu Bavarske susreli su se osvajač njemačkog Kupa THW Kiel i prvak Bundeslige HSV Hamburg.

U 17. izdanju njemačkog Superkupa vidjeli smo odličnu utakmicu u kojoj je Kiel bio bolja momčad i s 24:23 svladao HSV. Kiel je do svog prvog trofeja u novoj sezoni došao najviše zahvaljujući Kimu Andersonu koji je proglašen igračem susreta. Švedski reprezentativac s devet pogodaka vodio je svoju momčad do pobjede u ovome susretu.

Od hrvatskih rukometaša najefikasniji je bio Domagoj Duvnjak koji je tri puta bio precizan. Lacković je postigao dva pogotka, a Igor Vori jednom se upisao u strijelce.

Kiel je odlično otvorio susret. Zebre su iskoristile neefikasnost Hamburga u napadu i nakon deset minuta imale su prednost od četiri pogotka razlike. Golovima sjajno raspoloženog Kima Anderssona vodili su sa 7:3, a prednost od +4 sigurno su držali do posljednjih desetak minuta prvoga poluvremena kada se momčad Pera Carlena probudila i vratila se u utakmicu.

U 20. minuti Blaženko Lacković svojim golom smanjuje na tri gola razlike, a HSV je nakon toga pritisnuo Kiel i pogocima oporavljenika Bertranda Gillea, Hensa i Lindberga dolazi na 14:14. U posljednjim sekundama prvoga poluvremena Kim Andersson svojim šestim golom donosi minimalnu prednost Kielu nakon čega se otišlo na odmor.

Nova sezona

Nova sezona rukometne Bundeslige počinje u subotu, a odmah na početku ćemo vidjeti hrvatski obračun. Vori, Lacković i Duvnjak će ugostiti Lübbecke čije boje brane Drago Vuković i Nikola Blažičko. Kiel će snage odmjeriti s Flensburgom, Füchse gostuje kod Hannovera, a Rhein-Neckar Löwen kod Großwallstadta.

Početak drugog poluvremena pripao je Kielu. Osvajači njemačkog kupa nakon prvih nekoliko minuta imali su +3, ali HSV se nije predao. Torsten Jansen u 42. minuti pogađa za 18:18 pa se u posljednjih 15 minuta igralo izjednačeno i neizvjesno do posljednje sekunde.

Duvnjak je u 48. minuti pogodio za 22:20, ali Kiel je vrlo brzo izjednačio i poveo s 24:23. Završnica utakmice bila je zanimljiva i dramatična. U posljednjih pet minuta igralo se dosta čvrsto pa pogodak nije postignut nakon 54. minute. Kiel je na golu imao raspoloženog Omeyera koji se istaknuo s nekoliko dobrih obrana. HSV je posljednju minutu igrao i bez vratara, ali rezultat se nije mijenjao. Kiel je pobijedio s 24:23 i osvojio svoj šesti Superkup u povijesti.

Najbolji pojedinac susreta bio je Kim Andersson koji je postigao devet golova. U Kielu je raspoložen bio i Momir Ilić s osam pogodaka, a u HSV-u se istaknuo Pascal Hens koji je sedam puta pogodio suparničku mrežu.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik31.08.2011. u 01:01
    Čini mi se da je Kiel ipak malo jači i mlađi.
  • Obrisan korisnik31.08.2011. u 00:48
    niste normalni... hsv će opet uzet naslov... bolja su momčad od kiela...
  • Obrisan korisnik30.08.2011. u 23:44
    šta znači 4/2. jel to da su 2 od 4 gola iz sedmerca. malo nejasno, al ajde, popraviti će sportnet.
  • Obrisan korisnik30.08.2011. u 23:33
    Omeyer,Jicha i Narcisse su prevega na stranu Kiela protiv Hsv-ea!Kiel,Barcelona,Ciudad a sada Atletico su jednu stepenicu iznad Hsv-ea,Lowena,Montpelliera!!
  • Rocky9330.08.2011. u 23:27
    Očekivana pobjeda Kiela.Očito su kvalitetniji od HSV-a,kao što je Francuuska od Hrvatske,a ta kvaliteta zove se Omeyer.