Španjolci neuvjerljivi na otvaranju

Mišo Gulić • srijeda, 31.08.2011.

Španjolska je mnogo teže od očekivanog svladala žilave Poljake i unatoč lošoj igri playmakera, na kraju ipak došla do pobjede. Poljaci su cijeli susret lovili rezultat, a minutu prije kraja su ga skoro i ulovili, međutim, briljantni Pau Gasol nije dozvolio iznenađenje na startu.

Španjolska je u obranu naslova krenula vrlo neuvjerljivo protiv unaprijed prežaljenih Poljaka. Iako su veći dio susreta Španjolci imali veliku prednost, Poljaci su pred sam kraj opasno zaprijetili i došli na prag senzacije, ali strvari je tada u svoje ruke preuzeo Pau Gasol i prelomio dvoboj na stranu svoje momčadi.

Sam početak susreta protekao je u potpunoj dominaciji aktualnih prvaka koji već nakon nekoliko minuta stvorili prednost od +10, a pred kraj prvog dijela bilo je i 42:25, pokazalo se, skoro premalo.

Vezane vijesti

Poljaci su tijekom trećeg perioda polako "grickali" prednost i na kraju završnih deset minuta dočekali s prihvatljivih minus devet (61:52).

Drama je počela nakon nekoliko minuta igre u posljednjoj četvrtini kada Poljaci dolaze na samo minus šest (63:57), da bi se Španjolci ipak konsolidirali te održavali tu razliku u daljnjem periodu. Samo petnaestak sekundi prije kraja Poljaci dolaze i do minus dva (80:78) koševima Kelatija, ali Juan Carlos Navarro poentira u sljećem napadu s crte za slobodna bacanja, Pau Gasol zatim krade loptu protivniku za prve bodove Furije. Zanimljivo je kako španjolski razigravači nisu zabili niti koša uz nevjerojatnih 0-10 šuta iz igre.

Kod pobjedničke momčadi najistaknutiji pojedinci bili su Pau Gasol s 29 ubačaja te Juan Carlos Navarro s 23. Poljake su predvodili Lukasz Koszarek s 19, odnosno Thomas Kelati s 18 postignutih koševa.