Neuvjerljiva Grčka svladala BiH

Vedran Filipović • srijeda, 31.08.2011.

Momčad kojoj nedostaje nekoliko bitnih igrača slavila je protiv Bosne i Hercegovine koja se tri četvrtine odlično držala. Ono najvažnije za Hrvatsku jest da ni Grčka ni BiH ne izgledaju nepobjedivo...

Već sam početak utakmice dokazao je da sadašnja Grčka nema veze s onom momčadi koja je osvajala svjetske i europske medalje. Obje momčadi ušle su vrlo agresivno, s presingom po cijelom terenu što je rezultiralo bonusom naših susjeda već nakon četiri minute. No, Grci to nisu koristili, Zizis i Bourousis su šutirali trice na zonu protivnika dok su na drugoj strani visoki Kikanović i brzi Đedović radili probleme grčkoj obrani. Po onome što smo vidjeli na parketu prvu četvrtinu, BiH je trebala voditi i više od dva koša razlike na kraju.

Ni nastavak susreta nije ponudio drugačiju sliku, agresivni BiH igrači opet su rano napravili pet prekršaja što je omogućilo grčkim košarkašima da nešto lakše dolaze do svojih koševa. S druge strane nisu mogli ništa obraniti, Gordić šutem, a Teletović snažnim zakucavanjem, držali su minimalnu prednost na svojoj strani. Na veliki odmor otišlo se s +3 za Bosnu i Hercegovinu koja je pokazala vrlo dobru igru, dok su Grci muku mučili sa svojom vanjskom linijom koja je izgubila nekoliko lopti te imala neprecizan šut.

Drugo poluvrijeme je donijelo malo drukčiji scenarij, na žalost BiH navijača koji su napravili glasnu atmosferu u Alytus Areni. U 25. minuti Nick Calathes donio je prvo vodstvo Grcima na utakmici, odmah je izbornik Hadžić morao pozvati minutu odmora. U posljednjih deset minuta ušla je grčka sa šest koševa prednosti, ali ponajviše zahvaljujući Mirzi Teletoviću koji je imao šut 1/9 za dva poena, a 0/8 za tri.

Odmah na početku zadnje četvrtine Domercant i Bajramović vraćaju BiH na samo pola koša zaostatka, no to je bilo sve što smo vidjeli do kraja utakmice od naših susjeda. Zizis i Papanikolaou su pogodili trice, BiH je ostala bez koša četiri minute, a Grčka je dosegla i dvoznamenkastu prednost. Na koncu, pobjeda iskusnije Grčke 76:67, usprkos ne pretjerano dobroj igri. Kod pobjednika najbolji su bili Zizis, Calathes i Bourousis dok Bih razloge poraza treba tražiti u dvojcu Domercant - Teletović koji su zajedno imali šut 6/34.

• Obrisan korisnik31.08.2011. u 22:54
    grci se muce sa bih,a mi s fincima..i bas kad pomislis da grci i nisu nesto,da bi mozda mogli bit mi i prvi u skupini,vidis ovu igru s fincima i nicemu se ne nadas
  • Obrisan korisnik31.08.2011. u 22:19
    Teletović 1/9 za 2, 0/8 za 3. Mislim da bi autor ovog izvještaja/clanka imao bolji šut.
  • Obrisan korisnik31.08.2011. u 22:15
    Šteta za vas,izgledalo je bolje od očekivanog,mogli ste i pobjedu uzet,da su vam "glavne perjanice",Domercant i Teletović imali bolji šuterski dan.
  • Obrisan korisnik31.08.2011. u 21:10