EP 2012., Kvalifikacije, Skupina F, 02.09.2011, 19:00 h, La Valletta, stadion Ta Qali, gledatelja: 3.500
Suci: Tony Chapron, Boisdenghien, Harchay (svi Francuska)

Bernard Jurišić • petak, 02.09.2011.

Hrvatska nogometna reprezentacija uspješno je odradila gostovanje u La Valletti i bez većih stresova nosi kući tri boda s Malte. Pobjedu našoj reprezentaciji donijela su tri pogotka koja su postigli igrači kojima golovi nisu primarni opis posla...

Jamie Pace
74'
14
Ivan Woods
82'
3
Carlo Mamo
88'
Slaven Bilić

Svako istrčavanje Hrvatske na jedini "ozbiljni" malteški stadion Ta Qali uvijek je popraćen imperativom pobjede. Ovog puta dodatni pritisak na momčad Slavena Bilića stavila je pobjeda Grčke u Tel Avivu i spoznaja da nam ni ovog puta nitko od protivnika neće "pomoći" da lakše prođemo kroz kvalifikacije.

Malta nas je već u nekoliko navrata mučila, jednom čak i šokirala remijem, pa smo od prve minute u La Valletti krenuli ozbiljno i ofanzivno. Srna je triput prijetio u prvih 10 minuta, a već u 11. smo stigli do vodstva.

Strinić je ubacio s lijevog krila, domaći vratar izboksao loptu do Ognjena Vukojevića na 16 metara, koji pronalazi put lopti kroz šumu nogu do mreže za hrvatsko vodstvo.

Odmah po polasku s centra Maltežani prijete, a još bolju prigodu imali su u 23. minuti, kad je Hutchinsonov udarac prohujao pored naše lijeve vratnice. Srna je uzvratio iz slobodnog udarca u 30. minuti, završilo je jednako - nekoliko centimetara pored vratnice.

U 32. minuti i drugi naš veznjak upisao se među strijelce. Milan Badelj ubacio se okomito kroz obranu Malte, izašao oči u oči s Hoggom i lako ga matirao za drugi pogodak Hrvatske. Činilo se da ćemo ovaj put priču u La Valletti riješiti već u prvom poluvremenu.

Da je Perišić u 35. minuti bolje reagirao u dobroj situaciji u kaznenom prostoru moglo je tako i biti. Kako nije, kazna je stigla tri minute kasnije. Briffa je sjajno podvalio loptu kroz Lovrena i Ćorluku, Michael Mifsud je kao šilo ušao u kazneni prostor i smanjio na 1:2.

Kalinić je na poluvremenu zamijenio nevidljivog Klasnića i već nakon dvije minute mogao zabiti. Srna je presjekao jednu loptu na desnom krilu i idealno uposlio Kalinića, ovaj je oči u oči s Hoggom i gađa ravno u njegove ruke. Već u narednom napadu opet je razigrani Srna "zakuhao" odličnom loptom na peterac, Perišić je u skoku nadvisio malteškog stopera i naciljao loptom - gredu.

Slijedila je "kreativna pauza" od 20 minuta u našim redovima, bilo je očigledno kako izostanak Modrića, Kranjčara i Rakitića nosi puno problema u kreaciji naše igre.

A onda je u 68. minuti iznenada jedna dobra lopta Badelja na drugu vratnicu odsjela najprije na glavi Dejana Lovrena, a zatim po treći put u mreži Malte. Opet smo otišli na dva razlike i spasili se muke bojazni od nekog "zalutalog metka".

Mogli su Mandžukić u 84. minuti i Kalinić u sudačkoj nadoknadi staviti točku na i, ali ovo očito nije bila večer naših napadača. Nadajmo se da će im ciljnici biti bolje uštimani za četiri dana kad nas u Zagrebu čeka utakmica protiv Izraela.

• Obrisan korisnik06.09.2011. u 14:48
    Mandžukić je bio daleko najlošiji na utakmici!
  • Obrisan korisnik03.09.2011. u 11:16
    Nisam za to da se sad kritizira sve i svasta. Al ljudi, ocito je da nesto debelo ne stima. I to vec duze vrime. Ne znam u cemu je problem, je li to strucni stozer na celu sa Bilicem ili su to igraci, ali nije normalno da nam reprezentacija vec pune 3 godine igra duboko ispod neke prihvatljive... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.09.2011. u 11:14
    Zašto toliko netrpeljivosti protiv B sastava? Igralo se koliko je trebalo, samo jedan loš da za napadače. Idemo sada riješiti Izrael .. AJMOOO HRVATSKA!!!
  • Obrisan korisnik03.09.2011. u 10:39
    Ajmo forumaši vaša mišljenja. Koji od naši "vrlih" izbornika vam je najgori:Slaven, Joke ili Goluža...sva tri naša glavna momčadska sporta će biti upropaštena ako se ovako nastavi.
  • Torca-Dubrava03.09.2011. u 10:32
    Nažalost bijeda klupskog nogometa potaknuta idiotizmom iz Rusanove počla je uništavat i nacionalnu vrstu. Do sad smo imali bar reprezentativni nogomet na visokoj razini, gledam sinoć sastav repke i igru kojoj parira slabašna Malta i nemogu se otet uvjerenju Šuker i Bokši takvim bi reprezentacijama... [više na forumu]