Kvalifikacije za EP 2012., skupina F, 02.09.2011, 15:05 h
Izrael
Izrael 0:1 Grčka
Grčka

Damir Žbulj • petak, 02.09.2011.

Nogometaši Izraela i Grčke otvorili su današnji kvalifikacijski program u našoj skupini F, za odlazak na Euro 2012. U čvrstoj i izjednačenoj utakmici Grčka je ipak stigla do vrijednih bodova kojima ostaje na vrhu poretka, a čovjek odluke bio je Ninis u 60. minuti utakmice.

IZRAEL - GRČKA 0:1 (0:0)

Kvalifikacije za Euro 2012, Skupina F

Stadion Bloomfield, Tel Aviv

Suci: Craig Thomson; Francis Andrews, Alasdair Ross (svi Škotska)

Strijelci: Ninis 60'

Izrael: Dudu Aouate - Yuval Shpungin, Tal Ben Haim, Rami Gershon, Beram Kayal, Almog Cohen (Bebras Natcho 61'), Lior Refaelov, Etey Shechter (Omer Damari 55'), Yossi Benayoun, Eran Zahavi (Tomer Hemed 54'), Omri Ben Harush
Izbornik: Luis Fernandez (FRA)

Grčka: Michalis Sifakis - Giannis Zaradoukas, Giorgos Samaras, Avraam Papadopoulos, Giorgos Karagounis, Dimitris Salpingidis (Giannis Maniatis 84'), Vassilis Torossidis, Pantelis Kafes (Grigoris Makos 42'), Sotiris Ninis (V 77'), Kostas Katsouranis, Kyriakos Papadopoulos
Izbornik: Fernando Manuel Santos (POR)

Izrael je u u Tel Avivu dočekao nogometnu reprezentaciju Grčke, s bodom manje na kontu i odigranom utakmicom više. Njihova računica bila je jednostavna, pobjedom preskočiti izravnog suparnika na ljestvici i u dobrom raspoloženju krenuti na put za Zagreb gdje ih u utorak očekuje dvoboj s našom reprezentacijom. No, gosti su im pokvarili planove.

Grčka je u prvom međusobnom dvoboju ovih reprezentacija u kvalifikacijama za Euro 2012 slavila 2:1, golovima Salpingidisa i kapetana Karagounisa, koji su se i ovaj put predvodili njihovu reprezentaciju. Izraelski kapetan i novi član Arsenala Yossi Benayoun u potpunosti se oporavio od ozljede koja ga je mučila veći dio prošle sezone te je u ovom susretu bio spreman u potpunosti pomoći svojoj ekipi.

Utakmica je krenula žustro, već u četvrtoj minuti domaći igrač Zahavi zaradio je i prvu javnu opomenu, a prvi udarac prema vratima bio je onaj gostujući, u sedmoj minuti, no, pokušaj Samarasa odlazi pored gola. Grci su bili opasniji u otvaranju utakmice, u 19. minuti Karagounis iz slobodnog udarca puca pored gola, a samo minutu kasnije pokušaj Salpingidisa brani vratar domaćih.

Nije bilo promjene rezultata nakon prvih pola sata igre, Izraelci nisu niti zapucali prema protivničkim vratima sve do 36. minute kada Zahavi iz slobodnog udarca puca izvan okvira gola Grka. Jedino što smo u tim minutama vidjeli bili su žuti kartoni, za obje ekipe. Prvo je opomenu zaradio grčki igrač Kafes, da bi, također zbog oštrog starta, Cohen požutio u redovima Izraela u 38. minuti dvoboja.

Pred kraj prvog poluvremena grčki izbornik napravio je i prvu izmjenu, umjesto Kafesa ušao Makosa, da bi u samoj završnici, uz pokušaje Makosa i Salpingidisa u četvrtoj minuti sučeva dodatka, gosti opasno zaprijetili na izraelska vrata. Bilo je to slabih prvih 45 minuta utakmice u koje domaći nisu uputili niti samo jedan udarac u okvir grčkog gola. Gosti su bili na momente opasniji, ali rezultat prvog poluvremena ipak je ostao 0:0.

Nastavak dvoboja nije donio neke promjene na terenu, uz puno prekršaja na obje strane, žuti karton u 54. minuti zaradio je Katsouranis, a u istim minutama domaći izbornik se odlučio dvostrukom zamjenom promijeniti odnos snaga na terenu. Izašli su Zahavi i Shechter, a ušli Hemed i Damari. No, umjesto kvalitetnog odgovora domaćih, šok za izraelske navijače. Ninis je, nakon lijepog solo prodora, pospremio loptu iz leđa Aouata, za vodstvo gostiju u 60. minuti utakmice.

Domaći su u završnih 15-ak minuta opasno pritisnuli Grke, prijetili su sa svih pozicija, ali gosti su minimalno vodstvo ipak sačuvali do kraja ove čvrste, na momente i grube utakmice u kojoj je škotski sudac morao podijeliti čak devet žutih kartona.

Grčka je ovom vrijednom gostujućom pobjedom otišla na 17 bodova iz sedam odigranih utakmica te će nakon danas odigranih dvoboja i dalje ostati na prvom mjestu naše kvalifikacijske skupine, stavivši tako dodatan pritisak na naše reprezentativce prije odlučujućih dvoboja u skupini F.

• Obrisan korisnik03.09.2011. u 08:15
    uostalom moramo prestat očekivat da če neko drugi odradit posao za nas još odlučujemo sami o sebi i računica je jasna pobjedi i prvi si
  • Marsonia02.09.2011. u 23:06
    Pazi komentar ovog lika "napeto ležeran". Mislim, nick mu sam po sebi govori o kakvoj se zbunjoli radi.
    Marsonia
  • The Phantom02.09.2011. u 18:54
    Iskreno nisan ovo očekiva, poraz eventualno nerješeno. Grci nikakvom igrom i rezultatom uzimaju bodove, dojma san da ih tribamo tuć 2 razlike
    The Phantom
  • bbbroman02.09.2011. u 18:05
    Bio sam siguran da Grci gube bodove u Izraelu...sje*al sam se...ali sam siguran da gube bodove ili u Latviji, ili u Gruziji...a ne bi me iznenadilo da izgube bodove i u Latviji i u Gruziji...mi bi ih tamo trebali pobjedit, pogotovo ako dođemo tamo kao prvi u skupini...za to je računica jasna - mi... [više na forumu]