Ukrajinci do prve pobjede u Litvi

Mario Glasnović • subota, 03.09.2011.

Reprezentacija Ukrajine došla je do svoje prve pobjede na Europskom prvenstvu. U utakmici skupine D Ukrajinci su svladali Bugarsku rezultatom 67:56.

U trećem kolu skupine D snage pod obručem odmjerile su reprezentacije Ukrajine i Bugarske. Ukrajina je bila bolja kroz cijelu utakmicu i na kraju je zasluženo slavila. Bugari su morali potpisati kapitulaciju svojim suparnicima, končan rezultat bio je 67:56 za Ukrajinu.

Od samog početka utakmice Ukrajinci su se nametnuli kao bolja momčad na parketu. U prvoj četvrtini okrenuli su vodstvo Bugara tricom Zabirčenka i vrlo dobrom igrom naturaliziranog Amerikanca Stivena Bertta. Do kraja četvrtine Bugari su ipak umanjili prednost pa se u drugu četvrtinu ulazi s prednošću Ukrajine od 16:14.

U drugoj četvrtini raspoloženom Berttu pridružio se i Oleksandr Kolčenko koji je povećao prednost svojoj reprezentaciji. Na poluvrijeme se tako odlazi s +11 za Ukrajinu (34:25), a u trećoj četvrtini vidjeli smo istu sliku. Bugari su imali iznimno nizak postotak šuta koji je na kraju iznosio 28%. Precizni Ukrajinci su u trećoj četvrtini povećali svoju prednost na visokih 53:38.

Posljednjih deset minuta Ukrajina je odigrala u lakšem tempu što su Bugari iskoristili za smanjenje rezultata i ublažavanje poraza. Konačan rezultat bio je 67: 56 za Ukrajinu. U pobjedničkim redovima najbolji je bio Oleksandr Kolčenko s 18 koševa te Stiven Bertt koji je ubacio 17 koševa i upisao 4 asistencije. Kod Bugara su se izdvojili Kostov i Videnov, obojica po 10 pogodaka.