Pobjede HSV-a i Lisica

Mario Glasnović • subota, 03.09.2011.

U prvom kolu njemačke Bundeslige odigrano je pet susreta. Hrvatski rukometaši već prvog dana nove sezone izašli su na teren. Aktualni prvak HSV u obranu naslova krenuo je pobjedom, a dva boda zabilježili su Füchse, Magdeburg i Wetzlar. Jedino iznenađenje napravio je Balingen-Weilstetten pobjedom protiv Gummersbacha.

Nova sezona njemačke Bundeslige ponudila nam je zanimljive obračune već u prvom kolu. Branitelj naslova HSV ugostio je Lübbecke i slavio s 28:22, iako je na poluvremenu imao deficit od dva gola razlike. Spomenuti susret bio je obračun hrvatskih rukometaša, na jednoj strani bili su Duvnjak, Lacković i Vori, a na drugoj Drago Vuković i Nikola Blažičko.

Prvo poluvrijeme utakmice bilo je dosta izjednačeno, posebno prvih 15 minuta. U dvadesetoj minuti Lübbecke pogotkom Tluczynskog bježi na 9:7, ali Hamburg uspijeva vratiti vodstvo pet minuta prije odlaska na odmor. Marcin Lijewski pogađa za 11:10, no nakon toga su dvije minute kazne dobili domaći igrači Toft Hansen i Bertrand Gille što su gosti uspjeli iskoristiti pa se na odmor odlazi s prednošću Lübbeckea od 14:12.

I u drugome poluvremenu igralo se dosta izjednačeno. Sve do 50. minute obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali u samoj završnici HSV je uspio prelomiti utakmicu i ostvariti rezultat u svoju korist. Domaći su ostvarili pobjedu s rezultatom od 28:22 i time na najbolji način otvorili prvenstvo.

U redovima HSV-a najbolji je bio Hans Lindberg s deset pogodaka. Igor Vori bio je najefikasniji Hrvat na terenu, postigao je četiri pogotka. Duvnjak je zabio tri pogotka, a imao je i dva isključenja dok je Lacković upisao jedan pogodak. Na golu Lübbeckea bio je vrlo dobar Blažičko, a Drago Vuković upisao je dva pogotka.

Berlinski Füchse u gostima je slavio protiv momčadi Hannover – Burgdorfa. Lisice su nakon prvih 30 minuta gubile, ali dobra igra u nastavku dovela ih je do prve pobjede u prvenstvu. Ivan Ninčević igrao je vrlo dobro i pet puta se upisao u strijelce, a u pobjedničkim redovima igrao je i Denis Špoljarić. Füchse je na kraju slavio s 31:28, a najbolji pojedinac bio je Sven-Sö Christophersen koji je postigao osam golova.

Momčad Balingen-Weilstettena napravila je iznenađenje u prvome kolu porazivši na domaćem terenu Gummersbach. Domaći su cijelu utakmicu bili bolji i zasluženo su pobijedili. Nakon prvih deset minuta ostvarili su prednost koju su do kraja utakmice dobro čuvali i sačuvali. Balingen-Weilstetten je na kraju slavio s 36:28.

Vedran Zrnić, Igor Anić i Adrian Pfahl unatoč dobrim nastupima nisu mogli pomoći svojoj momčadi. Sva trojica postigla su po šest golova, ali to nije bilo dovoljno za dva boda. Na vratima Gummersbacha bio je i naš Vjenceslav Somić.

Magdeburg i Frisch Auf Göppingen odigrali su vrlo čvrstu utakmicu u GETEC-Areni. Magdeburg je slavio rezultatom 25:22. Vrlo dobri domaćini na poluvremenu su imali prednost od +2 te su zasluženo upisali pobjedu na startu prvenstva. U redovima Göppingena igrao je naš Dalibor Anušić koji se upisao u strijelce, a zaradio je i jedno isključenje.

Wetzlar je na krilima Kevina Schmidta, koji je postigao sedam golova, pobijedio novog prvoligaša Eintracht Hildesheima. Wetzlar je kao domaćin slavio s 30:28, iako su gosti imali raspoloženog Michaela Ouista koji je osam puta tresao mrežu domaće momčadi.