Blijeda predstava hrvatskog prvaka

Maj Gašparac • subota, 10.09.2011.

Dinamovi igrači odigrali su slabu utakmicu protiv Hajduka iz koje se dalo zaključiti kako su u mislima već na susretu Lige prvaka protiv Real Madrida. Nakon plašljivog početka i suzdržane igre, razbudio ih je primljeni pogodak, no osim izjednačujućeg zgoditka koji je stigao par minuta kasnije nije se mnogo toga moglo vidjeti od zagrebačke momčadi koja je čak 70 minuta imala igrača više.

Ivan Kelava: Dinamov čuvar mreže odigrao je dobru utakmicu. U prvom poluvremenu zaustavio nekoliko prijetnji igrača Hajduka, dok kod pogotka nije mogao učiniti ništa. Gotovo besposlen u drugom poluvremenu do 89. minute kada je zaustavio opasan udarac Tomasova.

Domagoj Vida: Umjesto na stoperu, utakmicu je odigrao na mjestu desnog beka. Obrambeni dio posla solidno je odradio, a često se ubacivao i u napad, no tamo nije bio pretjerano konkretan. Vrijedi izdvojiti kako je u 31. minuti uputio centaršut koji je skoro završio u mreži Splićana, no Subašić je uspio izbiti loptu u korner.

Josip Šimunić: Hrvatski reprezentativac ubilježio je solidan debi u momčadi Dinama. Bio je siguran u obrani, no u nekoliko navrata napravio je prekršaje u blizini kaznenog prostora i omogućio Hajduku dobre prilike iz slobodnih udaraca.

Tonel: Čvrsta karika u Dinamovoj obrani. U devetoj minuti promašio veliku priliku nakon Sammirovog centaršuta, a u drugom dijelu također je predstavljao prijetnju pred Hajdukovim golom nakon prekida.

Leandro Cufré (do 45. minute): Siguran na lijevom boku u prvom poluvremenu. Radi promjene taktičke formacije ustupio je mjesto na terenu Šitumu.

Jerko Leko (do 66.): Dinamov destruktor igre odigrao je kako se i od njega očekivalo. Bio je čvrst i ometao kreaciju protivničkih napada, ali izostao je njegov doprinos u napadačkom dijelu.

Milan Badelj: Solidan nastup hrvatskog reprezentativca, no od njega se očekuje više. Dinamov kapetan asistirao je Ibanezu za jedni Dinamov pogodak u večerašnjem susretu, a zaprijetio je i nekoliko puta udarcima iz daljine, ali bez uspjeha.

Luis Ibánez: Dobar nastup srčanog Argentinca koji je utakmicu započeo u veznom redu. Gotovo cijelo vrijeme vršio je pritisak na obranu, a trud mu se isplatio u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je prihvatio Badeljev ubačaj i pogodio mrežu domaćina.

Sammir: Suzdržan nastup ponajboljeg Dinamovog igrača. Krajem prvog poluvremena dobio žuti karton nakon pada u šesnaestercu koji je Ivan Bebek okarakterizirao pokušajem iznuđivanja kaznenog udarca.

Ante Rukavina (do 86. minute): 25-godišnji napadač bio je nevidljiv u prvom dijelu kojeg je proveo u veznom redu Dinamove ekipe. U drugom poluvremenu preuzeo je ofenzivniju ulogu, ali nije ni tada pokazao puno toga.

Fatos Beqiraj: Solidan nastup Dinamovog napadača koji je kontinuirano radio pritisak na obrambeni red domaćina, no izostao je konkretniji učinak.

Mario Šitum (od 46. minute): Unatoč trudu, mladi napadač nije odigrao značajniju rolu na terenu. Pred kraj susreta pokušao je udarcem iz daljine, no nije opasno ugrozio Hajdukov gol.

Mateo Kovačić (od 66. minute): Bio je to vrlo dobar nastup talentiranog 17-godišnjaka. Unio je aktivnost u Dinamov vezni red, a opasno je i zaprijetio par minuta nakon ulaska u igru kada je pogodio vratnicu.

Ivan Krstanović (od 86. minute): Igrao prekratko za ocjenu.

• Obrisan korisnik11.09.2011. u 03:25
    igralo se loše, a 3 igrača promašili odlične šanse i dat gol. još kad se uzme u obzir da protivnik nije stvorio neke posebne opasnosti. ne kužim, šta bi Hajduka u ST trebalo razbiti 6-0 pa da bude solidna predstava Dinama.
  • Obrisan korisnik10.09.2011. u 23:44
    solidan ali griješio u obrani, solidan ali radio prekršaje pred 16-ercem, zbog jedne stative jed netko dobar, solidan ali se očekuje više...mislim, stvarno, bolje da ovog teksta niti nema
  • xavice10.09.2011. u 23:35
    kako ste im opislai igru, čovjek bi pomislio d su zvjerski odigrali, neznam ja koju utakmicu je autor članka gledao