3. HNL Sjever: Slatina maksimalna

Vedran Filipović • ponedjeljak, 12.09.2011.

Odigrane su utakmice četvrtoga kola 3.HNL Sjever nakon kojih se Slatina izdvojila na vrhu s maksimalnim brojem bodova, Koprivnica nije uspjela svladati Bjelovar dok je najefikasnije bilo na susretu Podravine i Podravca.

Slatina je ostala sama na vrhu s četiri pobjede iz isto toliko utakmica, ovaj vikend stradala je Croatia Grabrovnica s minimalnih 0:1. Gostujući junak je mladi Matej Potočki koji je u petoj minuti susreta matirao domaćeg vratara Šimića te donio nova tri boda svojoj momčadi. Koprivničani su zapeli na domaćem terenu protiv Bjelovara, završilo je podjelom bodova i pogotkom sa svake strane. Poveli su gosti u 20. minuti, precizan je bio Trupac. Bod domaćinima deset minuta prije kraja donosi Kruno Jambrušić.

I Nedelišće je neporaženo nakon dosadašnjeg odigranog dijela. U ovome kolu slavili su na gostovanju kod Poleti s 3:1 te se priključili Koprivničanima na diobi drugog mjesta. Domaći još traže svoj prvi bod. Strijelci su bili najraspoloženiji u Ludbregu gdje su snage odmjerili Podravina i Podravac. Golijadu su otvorili domaćini, već u petoj minuti zabio je Ribić, ali u 10. ga je poništio Hrženjak. Sušec je vratio prednost domaćinima u 25., no Hrženjak ponovo dovodi stvari na početak u 33. Podravina je ipak sretnija otišla na odmor, nekoliko trenutaka prije poluvremena Ribić je postigao svoj drugi pogodak. Svoju pobjedu zapečatili su u sudačkoj nadoknadi drugog dijela kada je Vađunec postavio konačnih 4:2.

U ostalim susretima Nedeljanec je promarširao kroz Kotoribu s 4:0, Križevci su s bijele točke svladali Papuk dok je Mladost iz Preloga bila bolja s 2:1 od Ivančice. Mladost Ždralovi i Čakovec podijelili su bodove.