Osam pobjeda domaćina

Ante Dubravac • ponedjeljak, 12.09.2011.

Iza nas je treće kolo Treće HNL Zapad nakon kojeg više nema momčadi s maksimalnim brojem bodova. Ovo kolo obilježili su domaćini koju su upisali čak osam pobjeda dok je jedino Krk slavio u gostima kod Crikvenice.

Nogometaši Dubrave na svom su terenu savladali momčad Grobničana rezultatom 3:1. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a domaćin dolazi u vodstvo u 53. minuti kada Serafin Palić koristi lošu reakciju gostujućeg vratara i zabija za 1:0. Samo dvije minute kasnije Božidar Karamatić povisuje na 2:0 da bi u 59. minuti gosti smanjili nakon što je kazneni udarac realizirao Edo Flego. Konačnih 3:1 u 90. minuti postavlja Stipe Čondrić.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Dugog Sela protiv Opatije. U 35. minuti Mario Rac dovodi domaćina u vodstvo 1:0, a to je ujedno bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor. Sve dvojbe oko pobjednik riješene su početkom drugog dijela kada domaćin postiže još dva pogotka. Prvo je Emanuel Benković u 47. minuti siguran realizator najstrože kazne, a osam minuta kasnije za 3:0 zabija Nikola Gatarić. Isti igrač tri minute prije kraja susreta postavlja i konačnih 4:0.

Nehaj je u Senju dočekao Segestu i pobijedio s 2:0. Domaćini u 16. minuti dolaze u vodstvo, strijelac je Dino Bajramović. Nakon novih 16 minuta igre Deni Rubčić povisuje na 2:0. U nastavku susreta gledatelji su vidjeli dva crvena kartona, po jedan za svaku momčad. U 57. Josip Balen zbog grube igre dobiva izravan crveni karton, a u 80. minuti Igor Plješa zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvarili su nogometaši Krka na gostovanju u Crikvenici. U vrlo čvrstoj utakmici s jako puno žutih kartona domaćini su od 30. minute igrali s igračem manje nakon što je izravan crveni karton dobio Igor Đulabić. Brojčanu prednost gosti odlično koriste pa u 69. minuti vode s 3:0, a strijelac svih pogodaka je Željko Tomić koji odmah u idućem napadu dobiva drugi žuti karton i mora napustiti susret. Do kraja su obje momčadi postigle po jedan pogodak za konačnu uvjerljivu pobjedu Krka 4:1.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Zeline Protiv Orijenta 3:0. Strijelci za domaću momčad su bili Josip Marošević, Vedran Mesec i Kristijan Dominović. Vrbovec je u samoj završnici utakmice slomio otpor gostiju iz Poreča. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Marko Horvatić dovodi domaćina u vodstvo. U 75. minuti gosti dolaze do izjednačenja, a pobjedu Vrbovcu u 87. minuti osigurava Tihomir Bradić.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...