Grci svladali "žilave" Gruzijce

Mario Glasnović • ponedjeljak, 12.09.2011.

Grčka reprezentacija upisala je još jednu pobjedu na Eurobasketu u Litvi. U utakmici skupine F koja nije odlučivala o ničemu Grci su svladali borbene Gruzijce i pobjedom najavili četvrtfinalni susret.

Prije ove utakmice Grci su izborili treće mjesto u skupini, a Gruzija je bila bez ikakve šanse za prolazak i tražila je svoju prvu pobjedu u skupini F. Borbeni i "žilavi" Gruzijci pružili su dobar otpor Grcima i odigrali su dobru utakmicu koja im nije ništa mogla donijeti, osim sportskog prestiža.

Grčki izbornik i prije ove utakmice najavio je da će odmarati neke igrače, a Gruzija je to dobro iskoristila dobrim igrama u prve dvije četvrtine. Nakon prvih deset minuta Gruzija je imala prednost od 13:12, a dobro su stajali i u drugoj četvrtini pa se na odmor odlazi s prednošću Gruzije od 35:32.

U trećoj četvrtini na parket je izašao Bourousis, a Grci su nakon toga "stisnuli gas" i preokrenuli rezultat u svoju korist. U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću Grka od +4, bilo je 51:47. Grci su u posljednjih deset minuta utakmice pokazali razliku u kvaliteti. Četvrtinu su otvorili serijom od 6:0, a do kraja utakmice rutinski su zadržali prednost i upisali pobjedu. Konačan rezultat bio je 73:60 za Grke.

Najbolji pojedinci kod Grka su bili Vasileiadis koji je upisao 15 koševa, a Bourousis je ubacio dva poena manje. U gruzijskoj reprezentaciji istaknuo se Giorgi Šermadini koji je uz deset koševa imao i 14 skokova.