Varaždinci jedva svladali Zadrugar

Ivana Strahija • srijeda, 14.09.2011.

Tomica Kocijan poveo je svoju momčad u Hrastovsko na pripremnu utakmicu, no igrači se baš i nisu iskazali te su jedva uzeli pobjedu s minimalnih 1:0.

Iako se za pripremne susrete kaže da je rezultat najmanje važan, ipak je zabrinjavajuće kad hrvatski prvoligaš ima problema s županijskim prvoligašem. Upravo je tako bilo u Hrastovskom, gdje je u utorak gostovao Varaždin.

Zadrugar

Zadrugar je inače stabilni županijski prvoligaš, koji se nakon pet kola drži u sredini tablice. Posljednju je utakmicu, protiv Dubravke u gostima, izgubio s 1:2, no svojim igračima Zadrugari najavljuju tri boda u nedjelju protiv Trnja u Hrastovskom.

Ta je momčad inače imala prilike igrati i protiv hrvatskog prvaka Dinama prošle sezone u šesnaestini finala Kupa, što je za cijelu okolicu imalo veliko značenje. Ni poraz od 0:6 nije mogao zasjeniti pravu nogometnu feštu koju su priredili u Hrastovskom za mnoštvo pristiglih gledatelja.

Jedini pogodak susreta postignut je u trećoj minuti, strijelac je bio Cerovečki. U ostatku utakmice možemo izdvojiti dvije prilike, obje iz drugog poluvremena. U 70. minuti je Zadrugarov Pačko imao lijepu šansu za izjednačiti, dok je pred kraj utakmice Conjar iz slobodnog udarca dobro nabacio u kazneni prostor domaćih, no nitko od njegovih suigrača nije znao iskoristiti loptu.

"Ovakve utakmice koristimo za isprobavanje igrača s manjom minutažom i uigravanje nekih taktičkih zamisli. To na stranu međutim, Varaždin je hrvatski prvoligaš i naravno da smo trebali biti mnogo uvjerljiviji. Mučili smo se, jasno je da je naša druga ekipa na niskoj razini kad jedva svlada županijskog ligaša", nije štedio svoje igrače trener Kocijan.

U subotu Varaždin igra protiv Dinama te unatoč svim mukama u kojima se nalazi u Zagreb ne ide izgubiti: "Nema predaje unaprijed, toga kod mene nikad nema. Mislim da nam Dinamova utakmica u Ligi prvaka neće biti nikakva prednost, vjerujem da će trener Jurčić koristiti dvije različite momčadi u srijedu i u subotu. No, ponavljam, ne priznajem nikome da je bolji dok to ne dokaže na terenu, a mi ćemo se potruditi da se Dinamo pošteno oznoji", dodao je Kocijan.

Zadrugar – Varaždin 0:1