Marin Vuković • srijeda, 14.09.2011.

Šahtar iz Donecka nije na najbolji način otvorio novu sezonu u Ligi prvaka, poraz u Portu dodatno su zakomplicirali zaradivši i dva crvena kartona. Ruski Zenit imao je na Cipru prednost od jednoga pogotka, no APOEL je smogao snage za preokret i pobjedu na startu natjecanja.

Porto - Šahtar 2:1
(Hulk 28', Kleber 51'; Luiz Adriano 12')

Porto je žestoko otvorio utakmicu na stadionu Dragao i već u petoj minuti nakon udarca Hulka zatresla se greda Šahtarova gola. Isti se igrač u centru pozornosti našao i pet minuta kasnije nakon dosuđenog jedanaesterca za domaćine, no i ovaj put pogađa okvir gola.

Kazna je stigla u 12. minuti kada je Luiz Adriano pogodio za vodstvo Šahtara, no bilo je to sve što su Ukrajinci pokazali u ovoj utakmici. Pet minuta prije odmora zbog prekršaja na Joaou Moutinhu izravni je crveni karton dobio Yaroslav Rakitskiy i dodatno otežao posao svojim suigračima.

Kolateralna žrtva bio je i naš Eduardo koji je zbog isključenja svog suigrača već u 42. minuti morao ustupiti mjesto Olexandru Kucheru, no niti zatvorenija postava nije pomogla Šahtaru jer već početkom drugog poluvremena Portugalci dolaze do potpunog preokreta.

Igrala se 51. minuta kada je brazilski debitant u Ligi prvaka zatresao mrežu Šahtara za 2:1, a da čuda u ovoj utakmici biti neće postalo je jasno deset minuta prije kraja kada je zbog drugog žutog kartona isključen i Dmytro Chygrynskiy.

Spomenimo još da je Darijo Srna također započeo utakmicu od prve minute i u 34. minuti ušao u bilježnicu glavnoga suca zaradivši javnu opomenu.

Por 2-1 Sha by goalsarenaorg

APOEL - Zenit 2:1
(Manduca 73', Ailton 75'; Zirjanov 63')

Na gotovo istovjetan način kao i Porto do prvih je bodova u skupini G stigao i APOEL iz Nikozije, koji je pred svojim navijačima u samo dvije minute preokrenuo deficit od jednoga pogotka i došao do konačnog slavlja.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, a prvi su u vodstvo došli gosti iz Rusije. U 63. minuti Konstantin Zirjanov iz prvog je pravog udarca Zenita prema vratima APOEL-a došao do vodstva, no njihova radost nije dugo trajala.

Već u 73. minuti Brazilac Manduca vratio je utakmicu na početak, a nepune dvije minute kasnije njegov sunarodnjak Ailton dovršio preokret i odličan početak natjecanja za momčad kojoj je ovo drugi nastup u Ligi prvaka.

• Obrisan korisnik14.09.2011. u 11:41
    Ne vrijedi 90M€, ali vrijedi barem 60, ko ga kupi, (ili City ili Real) bit će glavni favorit za LP
  • Obrisan korisnik14.09.2011. u 09:11