BSK sam na vrhu

Marko Domljanović • srijeda, 14.09.2011.

U četvrtom kolu 3. HNL istok strijelci su bili nešto rezerviraniji nego prošlog vikenda, ali to nikako ne znači da na terenima nije bilo uzbuđenja. BSK se izdvojio na vrhu tablice, Slobodnica je prosula ogromnu prednost u Vukovaru, a vrijedi spomenuti i prvi bod NAŠK-a.

NAŠK je ugostio Mladost iz Cernika u pokušaju da dođe do prvih bodova ove sezone. Domaćini su odlično ušli u susret i poveli već u četvrtoj minuti zahvaljujuči Damiru Andrakoviću, ali samo tri minute kasnije Miljenko Kumić poravnava rezultat. Odličan početak utakmice okrunio je Josip Jelančić u 20. minuti i tako dovršio preokret gostiju. Tim rezultatom završava prvo poluvrijeme, a u drugom smo vidjeli još jedan pogodak. Na sreću domaćina, pogodio je Tomislav Tomaš i postavio konačnih 2:2 za prvi bod Našičana ove sezone

U Vukovaru je gostovala Slobodnica s namjerom da nastavi maksimalan učinak i zadrži priključak s vrhom. U prvom poluvremenu za goste je sve krenulo kao podmazano jer je najprije u 13. minuti zabio Danijel Vukasinović, a već u 26. i Mario Ravlić. Odlično poluvrijeme gostiju zaključio je Igor Križanović u 33. minuti i izgledalo je da će Vukovarci doživjeti katastrofu. Međutim, domaćini se nisu predavali i u 67. minuti Nenad Erić realizira najstrožu kaznu za 1:3. Samo sedam minuta kasnije domaćini opet pogađaju, ovaj put strijelac je bio Siniša Majher, a u 89. minuti Miloš Mišić donosi bod i veliko slavlje domaćinima. Pri kraju utakmice strasti su malo uzavrele pa je Majheru dodijeljen izravni crveni karton neposredno nakon posljednjeg pogotka.

Za razliku od Slobodnice, BSK je uspio zadržati maksimalan učinak u prvenstvu. U Bijelom Brdu gostovala je Olimpija koju je Ivica Vuka doveo u vodstvo u 35. minuti svojim sedmim pogotkom ove sezone. Samo tri minute kasnije Dejan Prijić poravnava rezultat, a u 64. minuti Ratko Vajić donosi novu pobjedu domaćinima.

Oriolik je kod kuće svladao Slaviju 2:0. Utakmica je riješena u samo sedam minuta - najprije u 21. pogađa Mario Petrović, a u 28. pobjedu potvrđuje Stjepan Stubičan.

Otok je nakon katastrofe kod Graničara dočekao momčad Lipika u nadi da će malo popraviti dojam nakon prošlotjedne predstave. Na njihovu žalost, nisu bili ni blizu tome. Gosti su poveli minutu prije kraja poluvremena pogotkom Marija Milašinovića, a na 0:2 povisio je Marijano Majdandžić u 66. minuti. Tri minute kasnije i treća lopta završava u mreži domaćina, a strijelac je opet bio Milašinović. Počasni pogodak za domaćine postigao je Marko Blašković u 73. minuti, ali je on svoj učinak pokvario crvenim kartonom u 82. minuti.

Nakon razbijanja momčadi Otoka u prošlom kolu, Graničar je tražio novu pobjedu kojom bi ostao na vrhu poretka. Međutim, gosti iz Belišća imali su druge planove. Nakon prvog dijela bez pogodaka, drugo poluvrijeme pogotkom otvara Zoran Ratković u 48. minuti. Isti igrač zabija i u 81. minuti i donosi gostima vrijedna tri boda.

U Đakovu je gostovala Mladost iz Antina i povela pogotkom Ivana Petrovića u 33. minuti. Samo pet minuta kasnije izjednačio je Vladimir Vukosavljević, a tri minute nakon početka drugog poluvremena opet pogađa Petrović. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa Mladost odlazi kući sa tri boda u džepu.

U posljednjem susretu Višnjevac i Croatia odigrali su 0:0.