Zadranima treće mjesto

Iz Šibenika:Ivana Jurica • četvrtak, 15.09.2011.

Treće mjesto na prvom izdanju košarkaškog turnira Kup Jadranske banke pripao je momčadi Zadra. Oni su bili bolji od domaćina, Jollyja Jadranske banke, rezultatom 78:60. Zadrani su se vrlo brzo odvojili i na krilima Delaša i Batura došli do trećeg mjesta na turniru na Baldekinu.

Jolly Jadranska banka – Zadar 60:78

(11:27, 26:25, 12:13, 11:13)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 150

Vezane vijesti

Suci: Josip Radojković i Josip Jurčević (Split), Ante Braica (Šibenik)

Jolly Jadranska banka: Grubišić, Josipović 25, Gabrić, Katura 2, L. Vlaić, Ross 6, Režić 7, Mrva 4, Petrović, Žeravica, Sandrić, Vrsaljko 11, Matov, Petković 5. Trener: Anđelko Matov.

Zadar: Delaš 22, Batur 21, Brnas, M. Ramljak 6, Radić, Šango, Olivari 3, Ivanov 4, Tončinić 6, Kaštropil 12, Zadnik 4, A. Vlaić. Trener: Aleš Pipan.

Samo 44 koša postigli su Zadrani u jučerašnjem, polufinalnom susretu protiv Širokog. Ali protiv Jollyja ta je brojka premašena već i prije isteka prvih 20 minuta igre. Domaćin, pak, iznimno lošom obranom u prvih 20 minuta gostima je omogućio velik broj koševa, gdje je susret i prelomljen.

Josipović i Delaš otvorili su susret koševima, što je dalo nagovijestiti da će upravo oni, uz Batura, biti imena koja će obilježiti prvo poluvrijeme. Upravo na krilima iznimno raspoloženog Delaša koji je već u prvih 10 minuta igre upisao 15 koševa, te pomoć Kaštropila, zadarska je već do kraja prvih deset minuta igre narasla na 16 koševa (11:27).

Domaćinima nije puno toga polazilo za rukom, nije bilo raspoloženog igrača, osim Režića u pojedinim trenucima, prednost koji bi Josipoviću pomogao da se uhvati priključak sa Zadranima. Kod njih je, pak, Delašovu ulogu preuzeo Batur: osim tri trice vezao je još nekoliko koševa, pa je u 19. minuti na semaforu svjetlilo +20 u korist Pipanove momčadi (30:50). Sa šest koševa Josipovića (21 koš u prvom poluvremenu) Jolly je do odmora smanjio na -15 (37:52).

Na prvi koš iz igre u drugom poluvremenu čekalo se pune tri minute. Pogodio je Batur za 39:56. U trećoj četvrtini igralo se uglavnom koš za koš, gosti su sigurno održavali stečenu prednost, pa se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 49:65.

Ništa se nije promijenilo ni u zadnjoj dionici igre. Domaći trener Matov priliku je pružio gotovo svim igračima, kao i Pipan na drugoj strani. Zadar je održavao stečenu prednost, Šibenčani su u niti jednom trenutku nisu spustili na manje od 15 koševa zaostatka. Završilo je tako pobjedom Zadra 78:60.

Centarski dvojac, Josipović i Vrsaljko, bio je najefikasniji kod Jollyja, s 25, odnosno 11 koševa. Na drugoj strani 22 je postigao Delaš, a samo koš manje Batur.

Za prvo mjesto bore se Široki i Split. Susret je počeo u 19 sati.