1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 16.09.2011, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1.600
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik)
Inter-Zaprešić
Arber Abilaliaj 15'
1:0(1:0) Rijeka
Rijeka

Inter na drugom mjestu

Ante Zovko • petak, 16.09.2011.

Minimalnom pobjedom protiv Rijeke u osmom kolu HNL-a Inter iz Zaprešića zasjeo je na drugo mjesto prvenstvene tablice. Jedan propust riječke obrane bio je dovoljan za tri boda koja su obranjena discipliniranom obrambenom igrom.

Ante Budimir
27'
26
Stjepan Babić
79'
15
Ivan Herceg
87'
Alen Horvat

Pogodak Arbera Abilaliaja iz 15. minute riješio je susret Intera i Rijeke. Jedna greška stajala je goste tri boda. Pokušavali su Riječani pritisnuti Zaprešićane u drugom poluvremenu, ali nisu uspjeli složiti niti jednu ozbiljniju organiziranu akciju.

Prvu pravu priliku Inter je i iskoristio. Nakon kornera u 15. minuti, riječki braniči izbijaju iz kaznenog prostora, ali nedovoljno daleko. Uslijedio je ubačaj s lijeve strane, a pogreška gostujućih braniča omogućila je Abilaliaju da neometan, s nekih pet metara pošalje loptu iza Roberta Lisjaka.

Nisu momčadi ostavile sjajan dojam, prilika gotovo da nije bilo sve do 40. minute. Šćrbec je iz slobodnog udarca s 35 metara namučio Lisjaka koji nogom izbacuje loptu.

Riječani su vrlo agresivno ušli u nastavak. Lansirali su ofenzivu na domaći gol, izveli sedam kornera u prvih deset minuta. Neven Vukman je u 52. minuti nanizao nekoliko igrača i s 15-ak metara oštro pucao u lijevi kut, ali Santini to brani.

Usred riječkog pritiska iznenada je sjevnula odlična prilika Bernarda Gulića koji ubačaj iz kornera glavom šalje iznad prečke.

Organizirana zaprešićka momčad prošle je sezone "doktorirala" na čuvanju rezultata, a Lončarević ustrojio je igrače na sličan način i ove godine. Riječani su stihijski pokušavali nešto promijeniti, ali osim poneke samostalne akcije, ništa organizirano nisu uspjeli zaprijetiti.

Inter je tako skočio na drugo mjesto, gleda u leđa samo Dinamu, a ovisno o rezultatima Hajduka i Osijeka, možda se ondje zadrži i više od samo 24 sata.

• Obrisan korisnik17.09.2011. u 12:02
    Rijeka mi je bila draga nekad. Ali otkad je tu ovaj Horvat... gad prepotentni.
  • Obrisan korisnik17.09.2011. u 09:33
    BRAVO INTER !!!
  • Obrisan korisnik16.09.2011. u 22:49
    SVI ONI KOJI DRUGU SUBOTU ZBOG OVOG PORAZA NEĆE DOĆ NA KANTRIDU NEMORAJU NIKAD VIŠE NI DOĆ
  • Obrisan korisnik16.09.2011. u 22:46
    I KAD OKRENEM SE ČESTO GLEDAM IZA SEBE SHVATIM U ŽIVOTU NIŠTA VIŠE NEMAM SAMO RIJEKU I ARMADUUUUU PA SE SADA PITAM TKO JE ZA TO KRIV MOŽDA JA MOŽDA BOG MOŽDA NEBO A MOŽDA I TI A ONDA IPAK SHVATIM BOEM SAM U DUŠI I GDJE GOD DA KRENEM UVIJEK GUBIM JA !!SAMO RIJEKA SAMO ARMADA
  • Obrisan korisnik16.09.2011. u 22:33