1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 16.09.2011, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Andrej Burilo, Conjar, Barišić (svi Osijek)

Remi Zagreba i Šibenika

Iz Kranjčevićeve:Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • petak, 16.09.2011.

Osmo kolo 1. HNL donijelo je momčadi Zagreba, nakon tri trijumfa, prvi ovosezonski remi u Kranjčevićevoj. Pogodak Željka Malčića Šibenčanima ipak nije bio dovoljan za prvi trobod "na strani" iako na kraju nisu nezadovoljni osvojenim bodom...

Josip Jurendić
63'
27
Ante Mitrović
79'

Marko Čulić
62'
25
Andrej Vuk
67'
13
Boris Pešić
85'
Goran Tomić

Nogometaši Šibenika pogotkom Malčića u desetoj minuti utakmice prekinuli su niz domaće momčadi koja ove sezone na terenu Kranjčevićeve još nije primila pogodak. Malčić je pogotkom iza leđa Vidakovića okončao brzu akciju Bačelić-Grgića i Jelića. Pod dojmom slavljeničke atmosfere gosti su dvije minute kasnije pokušali stići do povećanja prednosti, no vratar bijelih stigao je na loptu prije narančaste desetke.

Zagrebaši su s druge strane prvu ozbiljniju akciju pokušali složiti nakon 15 minuta igre. Po lijevoj su strani kombinirali Pelaić i Nikšić, no veće opasnosti po Blaževića nije bilo. Domaći je sastav do izjednačenja pokušao stići dominacijom kroz posjed lopte, stizali bi Pjesnici do kaznenog prostora, ali dalje od toga nije išlo. Šibenčani su pak protivničke greške pretvarali u svoje protunapade.

Devet minuta nakon pogotka pred vratima Vidakovića nova opasnost, ali ovoga puta Jelić, a zatim i Fuštar u skoku nisu precizni. I kad bijelima nije išlo iz igre minutu kasnije 1:1 postavljaju s bijele točke. Malčić uz desnu liniju kaznenog prostora pravi prekršaj, a Šovšić panenkom, koja mu nije bila strana niti tokom priprema, uspijeva vratiti početnu rezultatsku neizvjesnost. Nakon tog pogotka igra se smirila u odnosu na dotadašnji ritam.

Nakon pola sata igre grešku Blaića za prodor po lijevoj strani koristi Celiščak čiji udarac Blažević odbija u korner. Iza daljine zatim, u nastavku akcije, odapinje Štrok, ali u udarcu nema preciznosti. Tri minute kasnije Zagrebaši su ponovno pred gostujućim vratima, Blažević paradom brani udarac Oršulića, a nakon novog kornera Pavlović glavom tuče malo pored gola.

U finišu prvog dijela gostujuća se jedinica proslavila i sjajnim obranama Nikšiću i Mediću iz same blizine. Pjesnici su aktivnije ušli u nastavak, već u prvoj minuti iz daljine je pokušao Šovšić, a pritisak iz narednih minuta nitko od bijelih ofenzivaca nije uspio i materijalizirati. Bačelić-Grgić svoj je udarac iz daljine isprobao u 55. minuti.

Zagrebovo napadačko pojačanje u reprezentativnoj stanci, Vedran Nikšić, stanje na semaforu pokušao je promijeniti u 59. minuti, ali nakon neuspjelog udarca škaricama u popravnom pokušaju pucao je slabo, dovoljno da Blažević sigurno uhvati loptu. Dvije minute kasnije više sreće nije imao niti Šovšić koji je ponovno neprecizan iz daljine, kao i Štiglec u 67. minuti. Najbolju priliku drugog dijela propustio je Jurendić. Nakon solo prodora udarac mu je u posljednjem trenutku blokirao Medvid.

U 75. minuti krenuli su Šibenčani po lijevoj strani, no Jelić se u završnici akcije odlučuje na udarac s distance umjesto posluživanja slobodnog Vuka. Dvanaest minuta prije kraja glavom je pobjedu, baš kao protiv Varaždina, pokušao donijeti Mateo Pavlović, ali Blažević je još jednom na mjestu. Zagrebov je stoper u istoj minuti, na drugoj strani, uspješno blokirao udarac Blaića.

Igra se u završnih deset minuta u potpunosti otvorila, vrijedi još spomenuti i dvije prilike Štigleca, odnosno jednu Pešića, pa je konačnih 1:1 do samog kraja bilo u opasnosti. Iako su uspjeli prekinuti jedan bijeli niz gosti sa Šubićevca metropolu napuštaju s tek jednim osvojenim bodom. S druge strane, domaćoj momčadi i dalje ostaje niz bez poraza na vlastitom terenu.

• Obrisan korisnik17.09.2011. u 10:30
    Gospodine Pavloviću, problem Zagreba su Pavlović (ali ne Mateo) i Medić (obojica). Vi ste trener koji ili NEMA POJMA ili NEMA MUDA ili oboje!! Zagreb svaku utakmicu daje protivniku "pješaka fore". Doslovno! Jer Lovro Medić šeta, trčkara, po terenu. Da dečko nema pojma znamo već dugo. Ali... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.09.2011. u 10:12