1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 17.09.2011, 18:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 6.000
Suci: Mario Strahonja (Zagreb), Premužaj (Varaždin), Novosel (Vrbovec)

Mario Glasnović • subota, 17.09.2011.

U derbiju osmog kola HNL-a Hajduk je nakon više od četiri godine uspio pobijediti u Vinkovcima. Splićani su s 2:0 pobijedili Cibaliju i tako privremeno smanjili razliku između Dinama na dva boda.

Krešimir Prgomet
46'
8
Stjepan Kvesić
60'
20
Ivan Grgić
80'
Krasimir Balakov

Slavonska turneja dobro je završila za Hajduk. Splićani su nakon slavlja u Gunji uspješno prošli i kroz Vinkovce gdje su slavili protiv Cibalije s 0:2. Borbeni domaćini imali su posjed lopte kroz cijelu utakmicu, ali momčad Krasimira Balakova iskoristila je svoje prilike i zabilježila tri boda.

Nakon početnih ispitivanja snaga koje je trajalo prvih desetak minuta Cibalia je prva zaprijetila. Vinkovčani su u devetoj minuti imali slobodan udarac, dobro su kombinirali, ali nije bilo veće opasnosti za Hajdukova vrata.

Splićani su zaprijetili dvije minute kasnije. Ahmad je s dvadesetak metara snažno šutirao, no njegov udarac nije opasnije zaprijetio vratima Mladena Matkovića. Nakon dvadeset minuta bez pravih šansi Hajduk je poveo iz prve prave prilike.

Anas Sharbini poslao je dugu i okomitu loptu prema Tončiju Kukoču koji se dobro oslobodio čuvara, izbacio je vinkovačku obranu i preciznim udarcem pogodio za vodstvo Hajduka. Kukoču je to drugi prvenstveni pogodak, prvi je postigao u utakmici sa Zagrebom.

Momčad Samira Toplaka nakon primljenog pogotka pritisnula je Hajdukovce, bilo je nekoliko centaršuteva prema Kresingeru, ali ipak nije bilo konkretnijih prilika Vinkovčana.

Hajduk je mogao udvostručiti svoje vodstvo u 33. minuti. Braća Sharbini dobro su kombinirali, lopta je došla do Anasa koji je snažnim udarcem šutirao prema vratima i pogodio gredu.

Završnica prvog poluvremena pripala je Cibaliji. Koledić je u 36. minuti povukao kontru, sjurio se po desnoj strani, ali njegov centaršut sigurno je uhvatio Danijel Subašić. Nedugo kasnije Jonjić je probio lijevu stranu i ušao šesnaesterac, šutirao je prema vratima, ali opet ravno u Subašića.

Do kraja poluvremena Tomislav Pavličić probao je iz slobodnog udarca, ali Hajdukov vratar reagirao je sigurno i pravovremeno.

Drugo poluvrijeme obilježila je dominacija Cibalije koja je imala posjed lopte i inicijativu, no Splićani su imali konkretnije prilike. Prvu priliku imao je Anas Sharbini u 49. minuti, snažno je šutirao s više od 25 metara, ali lopta je prošla pored vrata Cibalije.

U 61. minuti Kvesić je dobro prošao po desnoj strani i ubacio je loptu u šesnaesterac, no nakon gužve koja se stvorila Maloča je izbacio loptu. Hajduk je imao dobru priliku u 72. minuti, Brkljača je prošao kroz sredinu i dodao do Lendrića koji je s desne strane pogodio stativu. Minutu kasnije Anas je imao dobru priliku nakon solo prodora, ali pobjegla mu je lopta.

Cibalia je nakon toga zaigrala puno bolje, no nisu imali stopostotne prilike iz kojih bi mogli izjednačiti. U 77. minuti Mladen Bartolović pao je u šesnaestercu, Vinkovčani su tražili najstrožu kaznu, ali sudac ništa nije dosudio.

Posljednjih deset minuta igralo se dosta čvrsto na obje strane pa i nije bilo previše prilika, a onda je došla 90. minuta. Anas Sharbini pao je nakon kontakta s Kvesićem, a sudac Strahonja pokazao je na jedanaesterac.

Anas je sam odlučio izvesti najstrožu kaznu. Prvi put mu je obranio Matković, ali Strahonja vraća na bijelu točku jer je nekoliko igrača prerano ušlo u kazneni prostor. I drugi put je Anas promašio, a iz istih razloga kao i ranije sudac je dosudio ponavljanje jedanaesterca. Treći pokušaj bio je sretan za Anasa koji tako postavlja konačnih 0:2.

• Obrisan korisnik19.09.2011. u 10:21
    Da u Hajduku imaju imalo obraza nakon posljednjih mjesec dana intenzivnoj kukanja i plakanja sada bi stali na stranu Cibalije protiv Strahonje. Znam da taj scenarij nećemo vidjet jer je Maleš svoje odradio. Sada je red na ostalima da ulažu žalbe u HNS-u pa da suci i njima kompenziraju te zakinu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 23:58
    pa jbte torcida i cijeli hajduk seru da mamic kupuje suce a pogledajte ovu utakmicu! prvo kada je penal trebao biti za cibaliu sudac nista nije dosudio a na usporenoj snimci se vidilo da je bilo kontakta i da je trebao biti penal za cibaliu... pri samom kraju utakmice dosudjen penal za hajduk na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 17:15
    ponavlja se samo ako je utrčao igrač ekipe koja je zabila gol,sjetimo se Hrvatska-Rumunjska 1998.,a kod Sharbinijevog gola je jedan Hajdukovac bio u šesnaestercu
  • basketas18.09.2011. u 16:38
    Fora je kao i u kosarci. Ako se penal zabije tada nema ponavljanja jer ponavlja se u slucaju promasaja iz sljedecih razloga: lopta se moze odbit igracu koji je utrcao prije ili igrac koji je utrcao prije je smetao izvodacu penala u slucaju zabijenog te dve mogucnosti su iskljucene. Dakle zabijeni... [više na forumu]
    basketas
  • 280418.09.2011. u 15:08
    Novosti: direktor Hajduka Maleš poslije dva puta poništenog izvođenja jedanaesterca trčao je u reportažna kola da provjeri ispravnost sudačke odluke !