1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 17.09.2011, 19:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Domagoj Vučkov, Kezele, Skender (svi Rijeka)
Split
Split
Ante Erceg 40'
1:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Erceg za priključak vrhu

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 17.09.2011.

U svojoj četvrtoj domaćoj utakmici u prvenstvu Split je napokon upisao prvu pobjedu nakon tri remija. Jedan pogodak protiv Lokomotive bio je dovoljan za tri boda i priključak vrhu ljestvice, a strijelac je bio mladi Ante Erceg krajem prvog poluvremena...

Damir Rašić
73'
19
Frane Lojić
87'
22
Ante Ćapin
90'
Marijo Tot

Ono što su očekivali, Splitovci su i dobili - tri boda protiv Lokomotive i priključak momčadima iz vrha ljestvice.

"Crveni" su rano stisnuli goste u namjeri da što prije stignu do vodećeg pogotka. Iz tog pritiska izrodila se jedna prilika, ali iz prekida. Obilinović je u četvrtoj minuti pronašao Vidića, koji glavom puca pored gola.

Lokosi su se uspjeli othrvati tom početnom pritisku domaćih i ubrzo su uspostavili ravnotežu te počeli prijetiti. Vuković je u desetoj minuti obranio udarac Mesarića poslije ubačaja iz kuta, a nešto kasnije kombinacija Antolića i Filipa Škvorca po desnoj strani rezultirala je udarcem potonjeg u blok Vidića.

U 22. minuti vratar Mitrović spasio je svoju momčad od sigurnog pogotka dvjema sjajnim reakcijama. Prvo je obranio volej Čopa, a potom i odbijanac Obilinovića. Splitovci su se ponovno trgnuli i još nekoliko puta zaprijetili preko Ercega te Šimića, koji je iz izgledne situacije u 33. minuti pucao pored gola.

U 39. minuti Splitova bolja igra napokon je urodila plodom. Vitaić je odigrao za Barabana, ovaj isprve u prazan prostor gurnuo loptu za Ercega, koji je u situaciji jedan na jedan s Mitrovićem izašao kao pobjednik pogodivši njegov bliži kut. To je ujedno bila i posljednja prilika prvog poluvremena.

Marijo Tot je početkom drugog dijela u igru uveo Martinca i Peku ne bi li unio malo živosti u svoje redove, no Lokomotiva je i dalje djelovala prilično bezopasno u ofenzivnom dijelu. Split je uglavnom kontrolirao zbivanja na terenu i tu i tamo prijetio preko centaršuteva Obilinovića i Marčića.

Iz jednog takvog Šimić je na drugoj vratnici bio sam, ali je u padu pucao slabo u Mitrovića. Glavom su pokušavali Baraban i Vitaić, no bezuspješno, a gosti su se "oglasili" udarcem Martinca koji je završio u bloku.

U 70. minuti Vidić je zabio pogodak, koji je poništen zbog zaleđa, a onda četiri minute kasnije Lokomotiva je iznenađujuće mogla doći do izjednačenja. Filip Škvorc se našao oči u oči s Vukovićem, koji je pravovremeno istrčao i obranio njegov udarac.

Do kraja utakmice Splitovci su se povukli i uglavnom vrebali svoju prigodu iz kontranapada, što je otvorilo gostima više prostora za kreaciju napada. U njoj se baš i nisu iskazali i nikako nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vodstvo Splita pa je tako utakmica završena rezultatom postavljenim u 40. minuti.