Zamet slomio Dubravu, Poreč dominantan

Vedran Filipović • nedjelja, 18.09.2011.

Diljem Hrvatske ovaj vikend su se igrale utakmice prvog kola Premijer lige za rukometaše, po prvi put bez Zagreba i Nexea koji od ove sezone participiraju u Regionalnoj ligi.

Zamećani su u Rijeci "uhvatili" svoju crnu mačku Dubravu koja im je redovito predstavljala neugodnog protivnika. Malobrojni riječki gledatelji nisu se nagledali lijepog i lepršavog rukometa u prvom poluvremenu koje je završilo 10:9 za domaćine. Između vratnica su briljirali Totić za goste te Stevanović za Zamećane za koje je prvi put zaigrao Ivan Ćosić, novi lijevi vanjski.

Ključna prednost dogodila se sredinom drugog poluvremena kada je Zamet golovima Vučka, Montanarija i Lončarića otišao na 21:17. U utakmici malog broja pogodaka, to se pokazala kao kapitalna prednost. Na koncu, 23:20 za domaće koji su zasluženo slavili u susretu tvrdih obrana, Stevanović je skupio 17 obrana, a najefikasniji je bio Mateo Hrvatin s pet postignutih pogodaka. Za goste, Igor Totić je pokupio isto lopti koliko i njegov kolega s druge strane, a u napadu su raspoloženi bili Hadrović sa sedam te pivot Pipinić s šest pogodaka.

Bjelovarčani su također bili uspješni na domaćem terenu protiv momčadi Kaštela Adriachema. Na Đuričinov pogon odvojili su se na 13:9, najveća prednost iznosila je osam golova prednosti (27:19). Do kraja su uspjeli gosti svesti omjer pogodaka do podnošljive razlika u korist Bjelovara. Kod pobjednika spomenuti Đuričin osam golova, Herman šest i Šarić pet dok su u dalmatinskoj momčadi nešto raspoloženiji od ostalih bili Topić s devet i Radnić sa šest pogodaka.

Karlovačka banka je s 26:21 pobijedila Goricu na domaćem terenu. U 15. minuti su gosti imali 4:7, no na poluvrijeme se odlazi u potpunom rezultatskom egalu koji traje još nekih desetak minuta kada domaćini serijom 5:1 odlaze na 20:16 i rade ključnu prednost. Goričani u tom periodu nisu zabili gol čak devet minuta. Bruno Kozina, igrač koji je iz Zameta došao u karlovačke redove zbog nesuglasica s trenerom Alenom Kurbanovićem, postigao je pet golova, a jedan manje dodao je Mandalinić uz 12 obrana Bilušića. Kod poražene momčadi Sokolić je sedam puta bio uspješan, no nije mogao sam.

Spačva je bila devet pogodaka bolja od Splita, a do te prednosti došli su konstantnim pritiskom na dalmatinsku momčad koju su slomili na početku drugog poluvremena. Držali su se gosti nakon prvih pola sata, bilo je 12:9 za domaće koji nakon deset minuta u drugom poluvremenu prednost dižu na 22:14 te je održavaju do kraja susreta. U redovima Vinkovčana najbolji je bio Oroz sa šest zgoditaka iz isto toliko pokušaja, Androš je dao jedan manje, a vratar Juzbašić zaustavio je 16 lopti upućenih prema njemu. U gostujućim redovima iskazao se Ivić sa šest golova.

Najefikasniji su bili Porečani koji su s čak 18 golova prednosti demolirali Arenu Jadrograd te se nalaze na čelnom mjestu Premijer lige u ovom trenutku. Siscia im puše za vrat, oni su slavili protiv Varteks di Caprija s 12 razlike.

• Obrisan korisnik19.09.2011. u 11:24
    nadam se da griješiš al se bojim da imaš pravo.
  • Obrisan korisnik19.09.2011. u 09:32
    još jedna Hr liga i još jedan sport koji čeka neminovni pad, zbog 'regionalne lige'! rukomet će nam vrlo brzo sustići 'velebne' rezultate košarke.....gobac=radić, SEHA=NLB, goluža=vranković, nerad u savezima je također jednak....pa-pa rukomet. medalje će nam postati samo lijepo i sjetno sjećanje.