Vodeni sportovi

Mornar osigurao prvo mjesto

Maja Giljanović • subota, 24.09.2011.

Odličnom četvrtom četvrtinom vaterpolisti Mornara u četvrtom su nastupu u kvalifikacijama Euro Cupa u Istanbulu izborili i četvrtu pobjedu, Panionios je nakon tri četvrtine vodio 6:4, ali Splićani su nadoknadili zaostatak i golom Jerka Marinić Kragića nepunu minutu prije kraja slavili rezultatom 8:7.

Nakon što su pobjedama protiv Hannovera (14:5) u srijedu te Iverije (20:5) i Arada (21:7) u četvrtak osigurali nastup na drugom kvalifikacijskom turniru Euro Cupa vaterpolisti Mornara četvrtom su pobjedom osigurali i prvo mjesto na turniru u Istanbulu.

Još od izvlačenja skupina u Acirealeu bilo je jasno da će momčad Panioniosa Mornaru biti najozbiljniji protivnik u borbi za prvo mjesto i lakši ždrijeb u nastavku natjecanja, a nakon pobjeda nad Iverijom (17:2), Enkom (13:8) i Hannoverom (14:10) kvalitetu su Grci pokazali i u utakmici koja je izravno odlučivala o prvom mjestu na tablici.

U čvrstoj i nervozom istrzanoj utakmici prva je četvrtina završila bez golova, na poluvremenu je rezultat bio neriješen (2:2), a do kraja treće četvrtine Panionios se odvojio na 6:4. Splićani se, međutim, nisu obeshrabrili, stisnuli su, poravnali na 7:7 i na koncu golom Jere Marinić Kragića, jedinim 20-godišnjaka na susretu, nepunu minutu prije kraja slavili 8:7.

Po jedan gol postigli su i Jure Marelja i Josip Jerković, a po dvaput su se među strijelce upisali Danijel Burić, Marin Ban i Marino Čagalj.

U nedjelju u 12 sati igrači Joška Krekovića petu pobjedu u Istanbulu pokušat će izboriti protiv domaćina Enke.