Ostali sportovi

Hrvatska iznenadila Tursku s visokih 3:0

Matej Milanović • subota, 24.09.2011.

Hrvatska je u drugom kolu Europskog prvenstva odbojkašica iznenadila Tursku i došla do velike pobjede od 3:0. Najbolja u našim redovima bila je Mira Topić s 19 poena. U posljednjem kolu, s Azerbejdžanom, Hrvatska će loviti osminu finala i drugo mjesto u skupini.

HRVATSKA - TURSKA 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

Europsko prvenstvo odbojkašica
Monza, Skupina B, 2. kolo:

Hrvatska: Gligorović 1, Draženović, Miletić 15, Popović, Ćutura, Dugandžić 4, Topić 19, Kovačić, Miloš, Došen (L), Alajbeg 9, Poljak 7, Izbornik: Jurko.

Turska: Onal, Kuzubasioglu (L), Uslupehlivan 2, Cansu, Toksoy 8, Cemberci Kirdar 2, Sonsirma Kirdar 5, Gumus 1, Ozsoy 10, Erdem 14, Darnel 10, Karakoyun, Izbornik: Motta.

Suci: Vereecke (Francuska), Dudek (Poljska)

Servis (Asevi/Pogreške): Hrvatska 8/6, Turska 5/7

Prijem (Dobri prijem/Odlični prijem): Hrvatska 52%/33%, Turska 54%/34%

Napad: Hrvatska 39/89 (44%), Turska 39/99 (39%)

Blok: Hrvatska 8, Turska 8

U drugom kolu Europskog prvenstva za odbojkašice hrvatske su reprezentativke igrale protiv Turske. Prvu osjetniju prednost ostvarile su Turkinje nakon dva loša prijema protivnica, za 5:2. No, tada je na servis došla Jelena Alajbeg, s kojom je Hrvatska preokrenula na 7:5. Turska je uz pomoć lošeg hrvatskog prijema vratila prednost, ali naše su malo popravile obranu i s nekoliko dobrih napada pobjegle do 17:12.

Kad je trebalo završiti set Turska je zaredala s blokovima i vratila se ponovno u igru, izjednačenjem na 19:19. Iz problema nas je izvukla Marina Miletić s dva uzastopna poena, a potom je stigao i 22:19, kojim je turska klupa prisiljena na time-out. Turkinje su se vratile na -1, ali poen Maje Poljak i aut Turske donijeli su nam tri set lopte. Na 25:21 zaključila je Mira Topić blokom, donijevši tako Hrvatskoj prvi set na ovom prvenstvu Europe.

U drugi set je bolja krenula Turska koja je imala laganu prednost sve do napadačke greške Neriman Ozsoy za 10:10. Stiglo je i minimalno vodstvo naših reprezentativki, ali je Turska odmah odgovorila i pobjegla na 14:11. Ipak, na drugi tehnički odmor otišlo se sa samo jednim poenom prednosti za naše protivnice, 16:15.

Druga hrvatska prednost u setu stigla je na 21:20 blokom Alajbeg. U napetoj završnici Topić je donijela set loptu, a pogreška Ozsoy donijela nam je i drugi set, s 25:23 i ujedno nam osigurala prvi bod na natjecanju.

Hrvatska je i početkom trećeg seta iskoristila slabu igru Turske, za vodstvo od 8:4. Kada se činilo da bi se moglo lagano riješiti set nekoliko je pogrešaka u obrani i prijemu omogućila Turskoj izjednačenje na 9:9. Ipak, Turska nije uspjela prelomiti dionicu i Hrvatska je ponovno pobjegla na velikih +7, nakon tri uzastopna asa Topić za 18:11.

U završnici seta Turkinje su dvaput dolazile na -2, no Hrvatska je oba puta sačuvala hladnokrvnost.Drugi put je poen napravila Maja Poljak za 24:21 i tri meč lopte. Prvu su Turkinje spasile, ali su drugi put poslale servis u aut za 25:22 i 3:0 Hrvatske. Hrvatska je odigrala dobru utakmicu, no bilo je previše problema u prijemu servisa, dok je Turska kako je susret odmicao sve više gubila strpljenje i radila pogreške u svim elementima igre. Najbolja je kod naših bila Topić s 19 poena, a kod Turske Eda Erdem s 14.

Naše reprezentativke su se ovom velikom pobjedom stavile u dobru poziciju. Pobjeda s Azerbejdžanom u zadnjem kolu donijela bi nam siguran plasman u osminu finala, a vjerojatno i drugo mjesto, a u određenim kombinacijama i poraz bi mogao biti dovoljan za osminu finala.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 11:15
    Bravo cure svaka čast!idemo i danas dobiti...
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 08:32
    Cestitke curama-tak se bori za reprezentaciju!
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 00:05
    inače domas hos više ne postoji, sada je hou - hrvatska odbojkaška udruga ili www.hou.hr ali u principu i dalje isto sranje.
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 00:02
    Šteta što nismo kompletni bilo bi svega. Čaestitke curkama! Šteta što na muškom europskom nije bilo naše repke imali bi šta pokazati ali to je već odraz dugogodišnjeg sranja u savezu.
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 21:45