Vodeni sportovi

Mladost remijem do Europe

Ana Legradi • nedjelja, 25.09.2011.

Mladost danas na Savi nije uspjela doći do svoje treće pobjede u drugom krugu kvalifikacija za Euroligu. Aktualni talijanski doprvak Savona nije se dao smesti i susret je završio neriješenim rezultatom, 10:10. Unatoč remiju Mladostaši su osvojili prvu poziciju na turniru i osigurali ulazak u Euroligu.

MLADOST - RARI NANTES SAVONA 10:10 (4:2, 2:1, 1:2, 3:5)

Zagreb, Euroliga, 2. krug kvalifikacija
Suci: Brguljan (Crna Gora), Filiksac (Turska)

MLADOST: Pavić, Radu 1, I. Milaković 2, Letica 1, Pavičić, Vukičević, Udovičić 3, K. Milaković, Bebić, Miloš, Hinić 1, Mallarach 2, L. Bukić. Trener: Vjekoslav Kobeščak

RARI NANTES SAVONA: Volarević, Fulcheris, Damonte, Petrović, Colombo, Rizzo 4, Janović 2, Angelini, Bianco, Ferraris, Aicardi 2, Fiorentini 2, Zerilli. Trener: Antonio Pisano

Posljednjeg dana kvalifikacijskog turnira Eurolige Mladost je na Savi zaigrala s talijanskim doprvakom Savonom, a vodstvo s poluvremena od 6:3 prosula do kraja susreta.

Nakon lijepog otvaranja u prvom poluvremenu početkom treće četvrtine Letica je skrivio peterac koji je uspješno realizirao Janović i upisao svoj prvi pogodak u susretu. Nakon nekoliko brzih kontri prednost Žabaca se počela polako topiti. Četiri minute prije kraja susreta Rizzo se izborio za svoj četvrti pogodak u susretu i izjednačenje od 9:9.

Vodstvo je povećao Fiorentini u brzoj kontri nakon što Mallarach nije nije bio precizan u izvođenju peterca. Nekoliko sekundi kasnije Mallarach se uspio iskupiti i poravnati rezultat na 10:10. U posljednjem napadu Mladostaša 20 sekundi prije kraja uz igrača više rezultat je ostao nepromijenjen.

Utakmica je završila neriješeno, ali je Mladost osvojila prvu poziciju na turniru dvjema pobjedama i jednim remijem uz sedam bodova, dok je drugoplasirani Vasas osvojio šest bodova. Mladost i Vasas su time osigurali mjesto u Euroligi, dok Savona i Panathinaikos idu u drugi krug Euro kupa. Ždrijeb za Euroligu će se održati 16. listopada u Dubrovniku.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 19:28
    tesko ce Mladost ove godine proc skupinu...trebat ce srece pri zdrijebu....
  • gangrena25.09.2011. u 17:39
    ovo je sasvim nevažna tekma bila tak da dečki sigurno nisu dali sve od sebe potpuno rezultatski nevažna tekma tako da....