Vodeni sportovi

Primorje usprkos porazu u Euroligi

Vedran Filipović • nedjelja, 25.09.2011.

Nakon što su jučer osigurali nastup u ovogodišnjoj Euroligi, vaterpolisti Primorja Erste Banke u posljednjem su susretu poraženi od domaćina Szegeda.

Szeged - Primorje EB 10:9

Primorje EB: Car, Buljubašić 1, Paškvalin, Krapić, De.Varga 3, Franković, Muslim 4, Jelača, Tiškivski, Barać, Šetka, Garcia 1, Radić

Szeged: Baksa, Juhász 1, Kunac 2, Kiss, Molnár, Somogyi 3, Hegedűs 1, Török 1, Varga, Kayes 1, Bálint, Younger 1, Turza

U susretu koji se igrao za prestiž i prvo mjesto u skupini, momci Zorana Roje i Ivana Asića minimalno su poraženi od mađarskog Szegeda koji je bio domaćin ove kvalifikacijske grupe. Obje momčadi su izborile nastup u najprestižnijem vaterpolskom klupskom natjecanju.

Cijeli susret bio je vrlo neizvjestan, prva četvrtina završila je sa po dva pogotka u obje mreže dok se na poluvrijeme otišlo sa 6:6. Treći period igre osvajaju Primorjaši s 3:2, no u posljednjih osam minuta igre nisu postigli niti jedan pogodak dok su domaćini dvaput bili uspješni za konačnih 10:9.

Najefikasniji kod Mađara bio je Somogyi s tri gola, a bivši hrvatski reprezentativac Aljoša Kunac dvaput je matirao riječke vratare. Kod Primorja Petar Muslim četiri gola i Denes Varga jedan manje. Ostale pogotke za bankare postigli su Buljubašić i Garcia. Daniel Varga će izbivati iz bazena oko mjesec i pol zbog ozljede palca desne ruke, teže no što se prvotno mislilo.

Ždrijeb skupina Eurolige trebao bi biti održan 15. listopada.