Međimurje 29:31 Dubrava
Dubrava

Dubravi gostujući bodovi

Ivana Strahija • nedjelja, 25.09.2011.

Iako su se kod kuće nadali bodovima, Međimurci nisu uspjeli do njih i doći. Bolja je bila Dubrava, koja je slavila s dva gola viška.

Međimurje – Dubrava 29:31 (17:17)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 200
Suci: Cindrić/Gonzurek (Osijek)

Međimurje: Benjamin Kovačević, Neven Martinčević, Denis Matić, Dominik Mišević 3, Davor Varga 5, Tomislav Bratković, Igor Krajner 9 (1), Vanja Kušen, Karlo Zadravec 4, Vedran Škrobar, Matija Matučec, Sven Logožar, Petar Sklepić, Mihael Peras, Nikola Budiša 7, Marko Petek 1

Obrane: Benjamin Kovačević -, Matija Matučec 13, Sven Logožar –
Sedmerci: 1/1
Isključenja: 12 minuta

Dubrava: Antonio Cvitanović, Luka Vinković 2, Šimo Zirdum 4, Tomi Vozab 4, Drago Prka, Goran Stojsavljević 5 (2), Jurica Zovko 2, Ivan Dumenčić, Tin Badžek, Mehmet Cem Gulsun 3, Marko Gotovac 1, Borna Hadrović 6 (1), Igor Totić, Hrvoje Horvat, Krunoslav Pipinić 4, Roko Glasnović

Obrane: Tin Badžek 4, Igor Totić 8
Semerci: 3/3
Isključenja: 6 minuta

Dubrava odmah realizira prvi napad, no potom se u najboljem svjetlu pokazuje novopridošli Matija Matučec, golman Međimuraca, koji sa svoje dvije obrane otvara put suigračima da okrenu vodstvo (2:1). Iako je potom 'proradio' i gostujući golman Igor Totić, Međimurci ne popuštaju, već odlaze na 5:3, a imaju i 9:5 nakon realiziranog sedmerca Igora Krajnera.

U 22. minuti su gostujući rukometaši međutim uspjeli uloviti priključak, a zatim i povesti (11:12), nakon što im je Međimurje netočnim dodavanjima Nikole Budiše i Dominika Miševića olakšalo dolazak do lopte, dok je Vedran Škrobar propustio pogoditi mrežu.

Dvije minute kasnije isključen je Neven Martinčević, pa Dubrava lako dolazi na +2 (13:15), što je znak za domaćeg trenera da zatraži minutu odmora. No, ni Dubrava nije imuna na promašaje, pa kad Borna Hadrović u 28. minuti ne realizira kontranapad, Međimurci izjednačuju, a na odmor se ide sa 17:17.

U drugo poluvrijeme obje momčadi kreću s po igračem manje, no u prvih desetak minuta Međimurje se solidno drži. Dubrava međutim prati domaće u stopu što se rezultata tiče, a kad je došlo do izjednačenja na 22:22, postalo je teže domaćima zadržati prednost.

Ne pomaže isključenje Karla Zadravca i posljedični penal, Dubrava odlazi na 22:24. Uz potporu Matučeca na golu, Međimurje uspijeva još jednom okrenuti rezultat, nakon tri gola za redom. Tu prednost domaći nisu uspjeli zadržati jer redaju tehničke pogreške, a Dubrava ih ne propušta iskoristiti.

Posljednje su minute posebno napete, a rezultat neizvjestan, no ipak je gostujući golman Totić obranio šut Međimuraca na 28:29, njegov suigrač Kruno Pipinić je s druge strane precizan nakon brze kontre, i utakmica je riješena.