Ante Dubravac • utorak, 27.09.2011.

U drugom kolu skupine B nogometaši Intera su pobjedom u Moskvi došli do svojih prvih bodova u skupini dok je Lille na gostovanju kod Trabzonspora odigrao 1:1.

Skupina B

CSKA Moskva - Inter 2:3
(Dzagoev 45+3', Vágner Love 77' / Lucio 6', Pazzini 23', Zárate 79')

Nakon neočekivanog poraza u prvom kolu od Trabzonspora na svom terenu nogometaši Intera otišli su na gostovanje u Moskvu. Iako je nastupio bez Sneijdera i Maicona Inter je upisao pobjedu rezultatom 3:2. Iz prvog ozbiljnijeg napada Inter je poveo. Nakon kornera s desne strane koji je izveo Álvarez u šestoj minuti domaći golman loše reagira i lopta dolazi do Lucija koji bez većih problema zabija za 1:0. Samo četiri minute kasnije još jedan odličan udarac gostiju, ali ovoga puta Gabulov spašava CSKA.

U 23. minuti Nagatomo se odlično rješava svog čuvara i pronalazi Pazzinija koji iz blizine povisuje na 2:0. U 31. minuti udarac Dzagoeva golman Júlio César krajnjim naporom odbija u korner nakon kojeg Doumbia pogađa stativu. Kada su svi očekivali kraj prvoga dijela Dzagoev iz slobodnog udarca s dvadesetak metara smanjuje na 2:1 i vraća domaćine u igru.

Početak drugog poluvremena protekao je u izjednačenoj igri s obje strane, a prvu pravu priliku gledatelji su vidjeli tek u 67. minuti kada pokušaj Diega Milita brani Gabulov. U 71. minuti Dzagoev šalje oštru loptu u peterac, ali nitko od domaćih igrača se ne snalazi pa i dalje ostaje 2:1. Ipak u 77. minuti Vágner Love s ruba šesnaesterca pogađa za izjednačenje. Međutim već u idućem napadu gosti opet vode, strijelac je Mauro Zárate. Do kraja susreta domaćini su pokušavali doći do izjednačenja, ali većih opasnosti za vrata Intera nije bilo.

Trabzonspor - Lille 1:1
(Colman 75' / Sow 30')

Senzacionalna pobjeda u Milanu u prvom kolu ponudila je nogometašima Trabzonspora mogućnost da nakon dva kola budu vodeća momčad skupine B što su oni i iskoristili odigravši s Lilleom 1:1.

Početak utakmice u Turskoj protekao je u izjednačenoj borbi na sredini terena, a onda u 30. minuti odličnu dugu loptu koristi Moussa Sow i zabija pokraj istrčalog vratara Trabzonspora. Bio je to ujedno i jedini pogodak koji su gledatelji vidjeli u prvih 45 minuta susreta.

U nastavak susreta bolje ulaze gosti koji prijete preko Joea Colea i Sowa, ali oba pokušaja brani Tolga. U 75. minuti Debuchy u vlastitom šesnaestercu skrivljuje jedanaesterac kojeg u izjednačenje pretvara Colman i postavlja konačnih 1:1.