Brodosplit inženjering treći u Rumunjskoj

Bernard Jurišić • petak, 30.09.2011.

Malonogometni prvaci Hrvatske, momčad Brodosplit inženjeringa, pobjedom su zaključili svoj europski put ove sezone. Na turniru Futsal kupa u Rumunjskoj Splićani su pobijedili finskog prvaka...

Brodosplit inženjering pobijedio je finskog prvaka Ilves Tampere 4:2 u posljednjem kolu Futsal kup turnira u rumunjskom Targu Muresu. Ipak, to našim prvacima nije bilo dovoljno za plasman među 16 najboljih futsal momčadi Europe, jer su porazima u prva dva kola izgubili šansu za prolaz.

Futsal kup, glavna runda

1. kolo: Marca Futsal - Ilves Tampere 6:0, Targu Mures - Brodosplit inženjering 4:1
2. kolo: Brodosplit inženjering - Marca Futsal 1:4, Targu Mures - Ilves Tampere 7:1
3. kolo: Brodosplit inženjering - Ilves Tampere 4:2, Targu Mures - Marca Futsal 2:5

1. Marca Futsal - 9 (15:3)
2. Targu Mures - 6 (13:7)
---
3. Brodosplit inženjering - 3 (6:10)
4. Ilves Tampere - 0 (3:17)

Splićani su u vodstvo došli već u prvoj minuti susreta preko Darija Marinovića, da bi Branko Laura u 11. povisio na 2:0.

Do poluvremena su Finci izjednačili (Teittinen i Nyblom), no novi brzi pogodak Marinovića na samom otvaranju drugog dijela i Franka Jelovičića pet minuta kasnije riješili su susret na stranu našeg prvaka.

Splićani su tako završili turnir na trećem mjestu, a u elitnu rundu prošli su talijanski i rumunjski prvaci Marca Futsal i Targu Mures.