Juniori Hajduka uvjerljivi protiv Dinama

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.10.2011.

Mladi nogometaši Hajduka i nakon nedjeljnog derbija, u kojem su na domaćem terenu ugostili prvog pratitelja, vršnjake iz Maksimira, drže prvu poziciju juniorskog poretka. Iako je momčad Damira Ferenčine povela u ranoj fazi utakmice, domaćin je odličnom igrom u napadu uspio izjednačiti, a potom i nadigrati svog protivnika...

Sastav Damira Ferenčine pogotkom je otvorio vruće gostovanje u Splitu, gostovanje na kojem su tražili priliku da po prvi puta ove sezone juniore Hajduka skine s pozicije lidera. Mrežu Ivana Banića u sedmoj je minuti pronašao Matija Čakarun.

Dinamo se od početka utakmice orijentirao na oprezniju igru u središnjici i posljednjoj liniji te pokušaje preko kontranapada, no rano stečenu prednost mladi Dinamovci nisu uspjeli zadržati do odlaska na odmor.

Vezane vijesti

Bili su do kraja prve dionice susreta uspjeli izjednačiti, a zatim i preokrenuti modro vodstvo. Najboljeg pojedinca u gostujućim redovima, vratara Olivera Zeleniku, samo šest minuta nakon Čakarunova pogotka načeo je Ivan Tomičić. Već deset minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:1 za Hajduk. Nakon što je Tomislav Kiš srušen u kaznenom prostoru siguran je s bijele točke bio kapetan Josip Radošević.

Ferenčina je odmah početkom drugog dijela iz igre izvukao svog najvećeg napadačkog aduta Dinu Špehara, no svježi Karlo Težak koji ga je zamijenio nije uspio pogurati svoju momčad prema novom preokretu. Umjesto toga, modra "jedinica" kapitulirala je još dva puta.

Prvo je, u 64. minuti, na tada već komotno vodstvo povisio Miro Kovačić, da bi čitavu priču završio Kiš deset minuta kasnije. Na inzistiranje tribina sam se uhvatio izvođenja kaznenog udarca nakon što se po drugi put na utakmici izborio za njega. Domaći strateg Mišo Krstičević nakon ovog susreta posebno zadovoljan može biti svojim napadačkim trojcem.

Inače, susret juniora Hajduka i Dinama odigran je nešto iza 12 sati, po više od 30 stupnjeva što je poprilično otežalo uvjete za igru.

Derbi koji je pratio zavidan broj gledatelja, obilježila je i vatrena atmosfera na tribinama, a neugodne komentare nije uspjela izbjeći niti ekipa Meteora produkcije kao i sukomentaror Davor Mladina, inače trener stobrečkog Primorca. Povišenih tenzija bilo je i na samom terenu, od šest dodijeljenih žutih kartona njih čak pet posljedica je nesportskog ponašanja.

Snimka utakmice bit će prikazana u srijedu, 5. listopada na SPTV.