Podravka i Lokomotiva "bez milosti"

Mišo Gulić • nedjelja, 02.10.2011.

Podravka i Lokomotiva nastavile su s uvjerljivim prvenstvenim pobjedama te su i dalje jedine neporažene ekipe. Koka i Trešnjevka su iznenađujuće lako svladale Zamet, odnosno Arenu, a bez boda su i dalje Sinjanke i Virovitičanke koje će se susresti u sljedećem kolu.

Umag - Podravka 16:41 (6:21)

Podravka je u Umagu došla do vrlo uvjerljive pobjede, a zanimljiv podatak iz te utakmice jest kako su domaće čak 11 puta pogodila okvir vrata pa stoga ne čudi visok poraz.

Gošće su već u ranoj fazi utakmice riješile pitanje pobjednika, jer su domaće rukometašice bile na tek dva pogotka u prvih 15 minuta, naspram 13 gostujućih, a prvi dio završio je rezultatom 6:21. Ni u nastavku utakmice Umažanke nisu mogle parirati neprikosnovenim Podravkašicama pa je rezultat rastao iz minute u minutu sve do konačnih 16:41.

U redovima domaće ekipe najviše zgoditaka je postigla Bošković, svega tri, dok su s druge strane Kožnjak i Horvat postigle po šest, a četiri je dodala i Milanović-Litre.

Koka - Zamet 34:22 (16:10)

Varaždinke su lakše od očekivanog slavile u dvoboju sa Zametom, a najveći problem gošći su bile njihove vratarke koje su obranile svega dva udarca.

Riječanke su se držale sve do 15. minute, kada su bile u zaostatku svega dva zgoditka (8:6), a nakon toga domaće koriste nekoliko vezanih obrana svojih vratarki i do poluvremena dižu prednost na 16:10.

Pitanje pobjednika riješeno je u uvodnim minutama drugog dijela kada domaće zabijaju šest uzastopnih golova te bježe na velikih 22:11, što je dodatno demoraliziralo gostujući sastav, a u 47. minuti je bilo i najvećih +15 (30:15). Domaći strateg je potom priliku dao i mlađim igračicama pa su se gošće spasile veće blamaže, a konačan rezultat glasio je 34:22.

Koku je predvodila sjajna Jalušić s 13 zgoditaka uz stopostotan šut, a najbolje kod Zameta bile su Toto, Plahinek i Brčić s po pet postignutih golova.

Lokomotiva - Tvin Trgocentar 41:14 (22:6)

Lokomotiva je u srazu s Tvin Trgocentrom došla i do četvrte pobjede, a već od samog početka je bilo jasno kako će jedina nedoumica biti vezana za razliku pogodaka.

Već nakon prvih minuta Zagrepčanke su nametnule visok ritam i do kraja prvog dijela potpuno deklasirale mlade gošće iz Virovitice rezultatom 22:6. U nastavku su priliku dobile sve igračice Lokomotive, a rezultat je svejedno rastao u njihovu korist da bi se konačno zaustavio na 41:14, što je bila i najuvjerljivija pobjeda kola.

Najistaknutija igračica u domaćem sastavu bila je Bošnjak sa šest golova, dok je Mikulić za gošće postigla jedan manje.

Trešnjevka - Arena 30:21 (13:14)

Trešnjevka je u Zagrebu svladala ekipu Arene iz Pule, a minus jedan na poluvremenu na kraju se pretvorile u plus devet i tako došle do druge prvenstvene pobjede.

Gošće su u prvom poluvremenu iskoristile velik broj tehničkih pogrešaka domaćeg sastava te su prvi dio zaključile u svoju korist rezultatom 14:13. Nastavak susreta ponudio je potpuno drugu sliku, jer su domaće od prvih minuta zagospodarile terenom, smanjile broj pogrešaka te na kraju upisale uvjerljivu pobjedu od 30:21.

Trešnjevku je sa devet golova predvodila Bušić, a kod Arene je tradicionalno najbolja bila Kiridžić koja je zabila osam.

Samobor - Orijent 34:25 (15:9)

Samoborke su protiv Orijenta zabilježile treću uzastopnu pobjedu i tako došle na treću poziciju, tik do neprikosnovenih Podravke i Lokomotive, a s jednakim brojem bodova kao i Koka.

Gošće su uspjele držati priključak tek desetak minuta, nakon čega domaće ubacuju u brzinu više te su do odmora dižu prednost na 15:9. Nastavak susreta ponudio je odličnu igru Golubić i Lovrić na čijim su krilima domaće slavile nove bodove, a krajnji rezultat glasio je 34:25.

Upravo je Golubić bila najefikasnija s 10 golova, dok je sedam dodala Golubić. S druge strane, najbolja u gostujućem sastavu je bila Šuster sa sedam zgoditaka.