Kokice projurile protiv Samoborki

Zvonka Keliš • srijeda, 05.10.2011.

U preostaloj utakmici četvrtog kola 1. HRL za žene ekipa Sesveta bila je bolja od Zeline 31:26, dok su u prvoj utakmici petog kola rukometašice Podravke Vegete uvjerljivo svladale Samobor 37:12.

Susretom Sesveta i Zeline kompletirano je četvrto kolo Prve hrvatske ženske rukometne lige. Naime, ekipa Zeline stigla je u Sesvete uzeti dva boda, no kući je otišla bez njih. Rukometašice Sesveta slavile su 31:26.

Sesvete Agroproteinka - Zelina 31:26 (18:13)

Rukometašice Sesveta dobro su krenule u susret te su već u 11. minuti imale prednost od četiri pogotka (8:4). Gostujuće se igračice u nastavku nisu uspjele približiti na manje od tri pogotka. Sesvete su stoga do odlaska na odmor samo povećale svoju prednost na +5 i 18:13.

U nastavku Sesvećanke nisu imali mnogo posla već su digle ritam te do kraja susreta stigle do 31:26. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Ekaterina Nemaškalo s 11 postignutih pogodaka. Najbolja kod Zeline bila je Renata Knježević s osam golova.

U prvom susretu petog kola 1. HRL ženske snage su odmjerile ekipe Podravke Vegete i Samobora. Iako još pamte tijesan poraz u prvom kolu Lige prvaka, hrvatske su prvakinje nadmoćno stigle do pobjede na domaćem terenu u nacionalnom prvenstvu. S pobjedom 37:12 uzele su nova dva boda te se i dalje nalaze na samom vrhu tablice.

Podravka Vegeta - Samobor 37:12 (19:4)

Nadmoćne su bile rukometašice Podravke u novom susretu 1. HRL. Na samom startu povele su 7:0 da bi tek u desetoj minuti dopustile rukometašicama Samobora da postignu svoj prvi pogodak. Do odlaska na odmor pala je prava mala golijada domaćih rukometašica, dok su gostujuće igračice bile nemoćne. Na odmor se odlazi s 19:4 za Podravku.

Drugi dio uvelike je sličio na prvo poluvrijeme samo što je gostujuća ekipa uspjela postići osam, a ne tek četiri gola. Domaća ekipa bila je neumoljiva te je na kraju slavila s 25 golova prednosti (37:12). Kod Podravke su se istaknule Iva Pongrac i Ivana Petković sa sedam pogodaka, dok su u poraz Samobora Ivona Štrkalj, Monika Šilobod, Monika Kuzmić te Maja Kozlovec ugradile po dva gola.

U nedjelju će u sklopu petog kola zaigrati i ekipe Orijent Presoflexa te Lokomotive, kao i Tvin-Trgocentra i Sinja. Rukometašice Dalmatinke dočekuju Sesvete, dok u Zelinu stižu igračice Trešnjevke. Koka ide u goste Areni, a Umažanke stižu "na noge" Zametu.