Malta

Višnakovs i Rudnevs srušili Maltu

Maj Gašparac • petak, 07.10.2011.
Višnakovs i  Rudnevs srušili Maltu

U utakmici bez većeg značenja, Latvija je porazila Maltu na domaćem terenu u Rigi. Konačan rezultat bio je 2:0, a pobjedu su domaćinima donijeli Aleksejs Višnakovs i Artjoms Rudnevs.

U utakmici skupine F, nogometna reprezentacija Latvije svladala je Maltu na domaćem terenu rezultatom 2:0. Latvijce u vodstvo je doveo Aleksejs Višnakovs u 33. minuti, a pobjedu domaćina potvrdio je Artjoms Rudnevs sedam minuta prije kraja susreta.

Latvija je bila bolja momčad i potpuno zasluženo osvojila tri boda. Prvi put domaćini su ozbiljnije zaprijetili u 12. minuti kada je pokušao Višnakovs, no njegov udarac otišao je pored vratnice, a 20 minuta kasnije isti igrač postigao je vodeći zgoditak.

Latvija je nastavila s dobrom igrom. Pred sam kraj poluvremena u dobroj se prilici našao i Maris Verpakovskis, no nije uspio udvostručiti vodstvo domaćina te se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu Latvija je pokušala postići još jedan pogodak. Prijetili su Lukjanovs i Verpakovskis, no nisu bili uspješni. Drugi zgoditak domaćini su postigli sedam minuta prije kraja kada je precizan bio Rudnevs i poentirao za konačnih 2:0.