Jolly JB slavio u Jazinama

Iz Jazina:Ivana Jurica • subota, 08.10.2011.

Novi prvoligaš iz Šibenika, Jolly Jadranska banka, u svom debiju u A-1 ligi upisao je pobjedu. U zadarskim Jazinama, u zanimljivoj utakmici slavili su Šibenčani rezultatom 77:70. Svakako najzaslužniji za povijesnu, prvu pobjedu u prvoligaškom društvu bili su Mate Mrva i Luka Katura.

Borik Puntamika – Jolly JB 70:77 (20:15, 12:21, 19:24, 19:17)

Zadar, dvorana u Jazinama, 400 gledatelja
Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Josip Jurčević i Leo Roglić (oba Split)

Borik Puntamika: Marić 4, Grbić, Čakarun 10, Banić 5, Pešut 14, Blažević, Marin, Vidaković 8, Jurjević 11, Grabovac 3, Ramljak, Šarlija 15. Trener: Neven Plantak.

Vezane vijesti

Jolly Jadranska banka: Grubišić 5, Josipović 8, Petani, Katura 18, Vlaić, Vrlika, Režić 3, Mrva 20, Vrsaljko 5, Gabrić 2, Matov, Ross 16. Trener: Krste Malenica.

Skokovi: Borik 34, Jolly JB 31
Asistencije: Borik 12, Jolly JB 12
Izgubljene lopte: Borik 16, Jolly JB 14
Prekršaji: Borik 19, Jolly JB 18

U uvodnim minutama utakmice vodstvo je bilo na stani gostiju, do pete minute kad je Pešut donio prvo vodstvo svojoj momčadi. Borik u tom periodu radi seriju 8:0, od čega je pet koševa postigao Banić i dolaze do 18:10. Do kraja prve četvrtine Mrva i Režić tricom ipak smanjuju na minus pet (20:15).

Čakarun u prvom napadu druge četvrtine pogađa za plus sedam (22:15). Istu prednost domaćini imaju i u 14. minuti kad je treći prekršaj zaradio kapetan Jollyja Josipović, a ubrzo mu se priključio i domaći kapetan Jurjević. Tricom Kature, a zatim i koševima Rossa, šibenski je prvoligaš ponovno u minimalnoj prednosti pri kraju poluvremena (30:31). S istekom poluvremena Josipović pogađa tricu, za plus četiri Jollyja (32:36).

Na 4:0 Borik Puntamike na startu drugog poluvremena odgovara Luka Katura. Postigao je deset koševa u seriji (od čega dvije trice), jednu je postigao i Grubišić i sredinom četvrtine prednost gostiju narasla je na plus šest (43:49). Preko Pešuta i Jurjevića Zadrani dolaze na minus jedan (48:49), ali u 29. minuti Jolly je na okruglih plus deset (48:58).

U zadnju četvrtinu ulazi se rezultatom 51:60. Imaju gosti priliku da se odlijepe na više od 12 koševa razlike, ali ne uspijevaju realizirati nekoliko napada, što Borik kažnjava i prijeti povratkom u utakmicu. U 28. minuti stigli su na samo minus četiri (66:70), ali još se jednom tada u ključnoj ulozi nalazi Katura, koji prvo tricom, a zatim i krađom lopte i asistencijom za lagan koš Grubišića donosi gostima vodstvo od 75:66.

Poslije trice Pešuta, odnosno jednog realiziranog slobodnog bacanja Čakaruna Borik je na minus pet (70:75) u 38. minuti. Dalje od toga nisu uspjeli doći, Amerikanac Ross pogodio je za konačnih 70:77.

Zadranin u šibenskim redovima Mate Mrva postigao je 20 koševa čemu je pridodao i devet koševa, a odličan je bio i Katura s 18 koševa, Ross je ubacio 16. Kod domaćina 15 je postigao Šarlija, a 14 Pešut.