Nekad neosvojiva tvrđava, Čakovec je ovog vikenda bio sretan Riječanima, koji su upisali još dva boda na svoj premijerligaški konto.

Međimurje – Zamet 24:30 (12:15)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 200
Suci: Banović/Banović (Požega)

Međimurje: Martinčević 4, Matić 5, Mišević 1, Varga 3, Krajner 2(2), Bratković, Zadravec 3, Matučec (18+1 obrana), Škrobar, Martinjak, Peras 1, Budiša, Sklepić 2, Horvatić 3, Petek, Milas (1 obrana)

Zamet: Đurica, Vučko 3, Hrvatin 5, Černeka 1, Uzelac 5(2), Lončarić 4, Ćosić 9(1), Čorić, Stevanović (23 obrane), Montanari 3, Golik, Sakić

Isključenja: Međimurje 8 minuta, Zamet 8 minuta

Sedmerci: Međimurje 2/2, Zamet 3/4

Pomlađena ekipa Međimurja upisala je još jedan poraz, četvrti ove sezone, što zvuči loše jer pamtimo prvenstva u kojima je toliko poraza imala nakon 30 kola. Međutim, jasno je da se ove sezone krenulo u potpuni amaterizam, svi igrači igraju bez i jedne kune plaće, pa su druge obaveze, poput škole ili posla, na prvom mjestu.

Također, mladi igrači nisu još u potpunosti odrasli, nedostaje im treninga i snage za Premijer ligu, pa je za očekivati da će bolje rezultate ostvarivati u kasnijem dijelu natjecanja. Ono što im se baš nikako ne može zamjeriti jest da su na parketu i opet dali najbolje što su mogli i znali te su se borili do zadnje kapi znoja.

Međimurje je u utakmici imalo svega jedno jedino vodstvo, ono početno iz prvog napada, kojeg je realizirao Matić. Nakon toga utakmicu u svoje ruke preuzimaju gosti, koji postojano povećavaju svoju prednost.

Ipak, treba spomenuti doprinos domaćeg golmana Matučeca. Kad je u 19. minuti Međimurje zaostajalo -7 (5:12), njegov je ulazak bitno pogoršao realizaciju šuta gostiju. Za svega dvije minute domaći su smanjili na -3 (8:12), a s jednakom se razlikom išlo i na odmor.

U drugome poluvremenu međutim, u 44. minuti, Zamet već ima +8 (16:24), da bi Međimurci smanjili zaostatak na pet golova, i tu stali.

"Zamet je kvalitetna momčad, a mi se na svakoj utakmici nadograđujemo. Danas nam je proradila vanjska linija, a moram pohvaliti malog Horvatića, koji je odigrao svoju prvu utakmicu i imao šut 3/3. Gradimo tu ekipu, pa ćemo bodove tražiti protiv klubova koji su u istoj poziciji kao i mi, Varteksa, Gorice, Kaštele. Moji momci su mladi, fizički ne mogu parirati iskusnim profesionalcima", kaže trener Međimuraca Alan Belko.

Gostujući golman Ivan Stevanović obranio je čak 23 šuta, što je pripisao i dobroj momčadi pred sobom, dok je o ciljevima Riječana za sezonu pred nama kazao: "Ovo nam je već peta utakmica bez poraza. Međimurje na žalost ima slabiju ekipu no prijašnjih godina, pa smo se mi uspjeli odvojiti na početku. Naša očekivanja su da budemo među prve četiri ekipe u prvom dijelu natjecanja, a da kasnije izborimo treću poziciju i time mjesto u SEHA ligi dogodine."