Vodeni sportovi

"Žapci" remizirali s Jadranom

Zvonka Keliš • nedjelja, 09.10.2011.

U četvrtom kolu Jadranske vaterpolo lige zagrebačka je Mladost uspjela osvojiti tek bod na gostovanju kod crnogorskog Jadrana. Naime, iako su gosti dobro krenuli u susret domaćin se uspio vratiti i do kraja izjednačiti rezultat na 10:10.

Jadran HN - HAVK Mladost 10:10 (1:4, 1:3, 6:2, 2:1)

Jadran HN: Šćepanović, Sekulić 2, Sarić, Tešanović 1, Vidović, Latinović, Baničević, Gojković, Premuš 3, Subotić 2, Beltrame 1, Tomašević, Kandić, Krizman 1
Trener: Ivica Tucak

HAVK Mladost: Pisk, Radu, Milaković, Letica 1, Pavičević, Vukičević 1, Udovičić 2, Milaković, Bebić 2, Gagulić, Hinić, Mallarach 4, Pavić, L. Bukić
Trener: Vjekoslav Kobešćak

Igrač više: Jadran HN: 6/12; HAVK Mladost: 4/10
Peterci: Jadran HN: - ; HAVK Mladost: -

Pomlađena momčad Jadrana iz Herceg-Novog dočekala je u sklopu četvrtog kola Jadranske vaterpolo lige, vaterpoliste zagrebačke Mladosti. Iako je slovila za favorita, Mladost je u konačnici kući otišla tek s bodom.

Čvrsto su Žapci krenuli u susret te su nakon prve četvrtine uvjerljivo bili bolji 4:1 da bi drugu četvrtinu dobili s 3:1 te tako na odmor odlaze s prednošću od pet pogodaka (7:2). Međutim, pauza je očito dobro došla domaćinu koji se u bazen vraća potpuno probuđen. Naime, u četiri i pol minute treće četvrtine, vaterpolisti Jadrana uspijevaju zabiti pet golova čime se potpuno vraćaju u utakmicu.

Posljednja četvrtina ponovno je pripala momčadi Jadrana koja je imala priliku preokrenuti rezultat u svoju korist, no spriječilo ju je iskustvo gostiju. Mladost tada uspijeva povesti, no izjednačenje domaćoj momčadi donosi Sekulić u posljednjih devet sekundi.

Najefikasniji u redovima Mladosti bio je Mallarach s četiri postignuta pogotka, dok je najbolji kod Jadrana bio Premuš s tri gola.