Vodeni sportovi

Jug lako preko Primorja

Vedran Filipović • subota, 08.10.2011.

Jugaši su nakon remija u Igalu te poraza protiv Pro Recca, ostvarili svoju drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Jadranske lige. Primorjaši su poraženi s 11:7, a sve je bilo gotovo nakon prvih osam minuta.

Jug CO - Primorje EB 11:7 (6:2, 2:1, 1:1, 2:3)

Jadranska liga, 4. kolo

Jug CO: Vićan (7 obrana), Vranješ, Sutić 2, Janović 1, Joković 3, Pavlović, Marković, Bušlje 2, Karač, Dobud 1, Macan, Obradović 2, Perčinić, Goreta. Trener: Elvis Fatović.

Primorje EB: Car (9 obrana), Glavan, Brala, Krapić 2, De.Varga 1, Franković, Muslim 1, Jelača, Tiškivski, Barač, Šetka, Garcia 1, Radić, Buljubašić 2. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: Jug 4/11, Primorje 3/7

Riječani su stigli u Gruž ohrabreni posljednjim Jugovim rezultatima koji nisu bili u skladu s njihovim očekivanjima. Dubrovčanima je ova utakmica bila vrlo važna za prekid negativnog niza od dvije utakmice bez pobjede. No, bez Paškvalina i Daniela Varge, pozitivan rezultat protiv motiviranih Fatovićevih momaka bio je utopija.

Gospari su protutnjali prvom četvrtinom s "teniskih" 6:2 te riješili pitanje pobjednika ovog derbija kola. Pristup Riječana je nakon 4:0 sve govorio, do kraja je to bilo samo rutinsko čuvanje prednosti za domaće vaterpoliste.

"Bili smo puno pokretljiviji u odnosu na prošle utakmice. Nakon teških priprema, tijelu je potrebno određeno vrijeme da se regenerira i da minuli rad ispliva na površinu. Ako uspijemo održati ovaj nivo voljnog momenta u obrani, veselim se utakmici u Zagrebu", kazao je Nikša Dobud nakon utakmice za službene stranice riječkog kluba.

"Glave su očito ostale u autobusu, ne znam što se dogodilo, ali mi ovaj susret nismo igrali. Protiv Juga nemamo nikakve šanse ovako sporom igrom", kritizirao je svoje pulene Zoran Roje.

Dubrovčane u petom kolu čeka još jedna teška utakmica, na Savi protiv Mladosti dok će Riječani u Italiju na megdan Pro Reccu. Podsjetimo da ove dvije momčadi čekaju i ždrijeb vaterpolske Lige prvaka koji će se održati 16. listopada.